کد خبر: 50284 A

رییس جمهور در نشست خبری:/5/

امشب برای عموم مردم به صورت نقدی ۸۵هزار تومان و برای افراد تخت پوشش نهاد‌های حمایتی ۱۰۰ هزار تومان واریز شده است. یارانه‌های اسفند ماه نیز آخر ماه اسفند پرداخت خواهد شد.

ایلنا: رییس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در خصوص افزاش قیمت خودرو در شرایط فعلی حق با چه کسی است، خاطر نشان ساخت: حق با شورای رقابت است. بنده سر هیچ قیمتی با خودرو سازان توافق نکرده‌ام. خودرو سازان سعی نکنند از فضا استفاده کنند. خوشبحتانه خودروسازان پولدار هم هستند. متاسفانه در حوزه خودرو این انحصار وجود دارد. خودرو سازان موظفند قیمت یازار را به قیمت واقعی در بیاورند.

به گزارش خبرنگار ایلنا, محمود احمدی نژاد در ادامه گفت وگوی تلویزیونی امشب در پاسخ به این سوال که سرانجام افزایش قیمت مسکن در شهرهای بزرگ چه خواهد شد، گفت: در این میان برخی در قضای جنگ روانی قرار گرفتند و این وضعیت را تشدید کردند والا چرا باید قیمت مسکن افزایش داشته باشد؟ تعداد مسکن در کشور ما ار تعداد خانوار‌ها بیشتر است. قیمت مسکن این طور نخواهد ماند و خواهد شکست.


احمدی‌نژاد در ادامه ضمن اشاره به اینکه عیدانه امسال امشب قبل از ساعت ۹ به حساب سرپرستان خانوار واریز شده است، تصریح کرد: ما تاکنون عیدی داشته‌ایم اما عیدانه بحث جدیدی است. امسال نیز مردم تحت فشار بودند و به‌آنها سخت گذشت. همچنین نوسانات قیمت ارز فشار مضاعفی وارد کرد. دولت نیز به دنبال جبران این فشار از طریق هدفمندی یارانه‌ها بود. برای این اقدام نیز دو هدف در مظر گرفته شده بود. هدف اول این بود که این مبلغ را از درون اقتصاد و از پایه پولی بالا بپردازیم.


وی در ادامه افزود: امشب برای عموم مردم به صورت نقدی ۸۵هزار تومان و برای افراد تخت پوشش نهاد‌های حمایتی ۱۰۰ هزار تومان واریز شده است. یارانه‌های اسفند ماه نیز آخر ماه اسفند پرداخت خواهد شد.


رییس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نیست مردم خود مکانیزمی برای کنترل افزایش قیمت‌ها و گرانی در نظر بگیرند، گفت: روش خوبی است. اما به هر ما باید کنترل‌ها را کامل‌تر و حلقه‌های نظارتی را تقویت کنیم. در هر صورت اگر همکاری ملت نباشد حادثه‌ای کوچک می‌تواند ملتی را متلاشی کند. در این مسیر دشمن با همه توان اقتصادی خود برای شکست ما وارد شده است.


احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه در خصوص افزاش قیمت خودرو در شرایط فعلی حق با چه کسی است، خاطر نشان ساخت: حق با شورای رقابت است. بنده سر هیچ قیمتی با خودرو سازان توافق نکرده‌ام. خودرو سازان سعی نکنند از فضا استفاده کنند. خوشبحتانه خودروسازان پولدار هم هستند. متاسفانه در حوزه خودرو این انحصار وجود دارد.  خودرو سازان موظفند قیمت یازار را به قیمت واقعی در بیاورند.


رییس جمهور در ادامه با تاکید بر این نکته که سه دوازدهم بودجه قرار است به مجلس ارائه داده شود، یادآور شد: نمایندگان مجلس توجه داشته باشند که طبق نظام اداری کشور دولت بدنه کار‌شناسی کشور است. منطق بودجه برهم بخورد آثارش هم تغییر می‌کند. امیدواریم مجلس در کوتاه‌ترین زمان با اعمال کمترین تغییرات به دولت بارگردانند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر