کد خبر: 50282 A

احمدی‌نژاد در برنامه تلویزیونی وعده داد: /۴/

به مسوولین تاکید کردم که ازمون‌ها باید عادلانه باشد و در هر استانی امتحان جدا برگزار شود و به گزینش هم سفارش کردم بیخود گیر ندهند

ایلنا: رییس جمهور گفت: برای کنترل نقدینگی چند برنامه خوب درنظر گرفته‌ایم و در گام اول این برنامه‌ها فکر می‌کنم شرایط بهتر شود و به سمت مهار لجام گسیختگی که بعضا وجود دارد برویم و در سال اینده کنترل تورم را خواهیم داشت.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در ادامه سخنان خود در گفت‌و‌گوی ویژه تلویزیونی در خصوص نرخ ارز در بودجه سال آینده گفت: ما حداقل در آمد را پیش بینی کردیم. اجازه دهید نرخ را اعلام نکنم.

وی در خصوص افزایش دستمزد‌ها برای سال اینده با توجه به تورم ۳۲ درصد که بانک مرکزی ان را اعلام کردده است، گفت: اگر هدفمندی را اجرا نکنیم ۲۰ درصد افزایش مستقیم پیش بینی کردیم و یارانه‌ها افزایش می‌دهیم، البته در مورد حقوق کارگران مرجع افزایش دستمزد‌ها متفاوت است.

وی با تاکید بر اینکه اگر مرحله دوم هدفمندی را اجرا کنیم قدرت خرید مردم افزایش خواهد یافت، گفت: تلاش ما این است که افزایش قدرت خرید را برای ۷ دهک جامعه داشته باشیم و پرداخت‌های مستقیم برای همه افراد یکسان خواهد بود.

رییس جمهور با بیان اینکه چندین گزینه برای هدفمندی در نظر گرفته‌ایم، گفت: ارز مبادله‌ای، ارز ۲۰۰۰ تومانی و ارز مرجع از جمله این منابع می‌باشند که البته بر روی همه گزینه‌ها یکسان اعمال نخواهد شد.

وی با بیان اینکه تولید ما رو به رشد و سرپا است، گفت: صادرات غیر نفتی معادل پارسال است.

وی در مورد برنامه‌های دولت برای کنترل تورم همزمان را اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: برای کنترل نقدینگی چند برنامه خوب درنظر گرفته‌ایم و در گام اول این برنامه‌ها فکر می‌کنم شرایط بهتر شود و به سمت مهار لجام گسیختگی که بعضا وجود دارد برویم و در سال اینده کنترل تورم را خواهیم داشت.

احمدی‌نژاد در خصوص وضعیت اشتغال در کشور نیز گفت: امسال سال سختی برای اقتصاد ما بود روند حرکت کشور روند خوبی است، البته مطلوب نیست. اعتقاد دارم ظرفیت ملت ما بالا است. در نرخ بیکاری جهش نداشته‌ایم، البته اگر حتی یک نفر هم بیکار باشد من راضی نیستم.

رییس جمهور در مورد استخدام‌های دولتی نیز گفت: طبق قانون اساسی مسوولیت اداری و استخدامی با رییس جمهور است ولی به مرور زمان اختیارات تراشیده است. در این سال‌ها نزدیک به ۸۰۰ هزار نفر از سیستم اداری بیرون رفته‌اند و وضعیت استخدامی عده زیادی هم مشخص نیست. برنامه دولت این است که ۳۲۰ هزار نفر را در سیستم اداری تثبیت کند و البته این امکان را دولت فراهم اورده است که همه متقاضیان بتوانند در این استخدام‌ها شرکت داشته باشند و این مسئله فشاری به بودجه نمی‌آورد.

وی ادامه داد: بر اساس آزمون‌هایی که برگزار می‌شود هرکس که شایسته‌تر باشد وارد سیستم می‌شود و به مسوولین تاکید کردم که ازمون‌ها باید عادلانه باشد و در هر استانی امتحان جدا برگزار شود و به گزینش هم سفارش کردم بیخود گیر ندهند. جوانان ما عمدتا شایسته هستند و اگر ایراد کوچکی هم وجود دارد باید کمک کرد تا آن برطرف شود و بیشترین کاهش حجم دولت در این دولت اتفاق افتاد.

احمدی‌نژاد در خصوص افزایش قیمت برخی واحدهای مسکن مهر نیز گفت: وقتی سطح عمومی قیمت‌ها بالا می‌رود به طور طبیعی در قیمت مسکن نیز تاثیر می‌گذارد که ما با چندین روش سعی کردیم به این مسئله کمک کنیم که یکی از ان‌ها افزایش وام‌ها است و از آن طرف هم سعی کردیم هزینه‌ها بی‌جهت بالا نرود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر