سرخط خبرها:
کد خبر: 50278 A

احمدی نزاد در گفت‌و‌گوی ویژه خبری: /۲/

در این لایحه مکانیزم‌هایی پیش بینی شده است تا اموال راکد سازمانهای دولتی و پروژه‌های ناتمام رابه مردم واگذار کنیم و برای این کار به آن‌ها وام بدهیم.

ایلنا: رئیس جمهور گفت: حقوق کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهادهای دولتی را افزایش دادیم که از پارسال که ۱۳. ۵ درصد بود به ۲۰ درصد ارتقاء دادیم.

به گزاش خبرنگار ایلنا، رئیس جمهور در ادامه سخنان خود در گفت وگوی زنده تلویزیونی یکی از مکانیزم‌های جبرانی کمبود درآمدناشی از حذف وابستگی نفتی را کنترل هزینه‌های مصرفی وافزایش درآمد سالانه دولت دانست و گفت: البته در بودجه ۹۲ ابتکار عمل‌هایی نیز داشته‌ایم که گان اول آن کنترل دامنه تاثیر حرکات دشمن و گام دوم ادامه رشد اقتصادی با روال قبلی است.

وی با بیان اینکه در بودجه سال اینده تلاش کردیم تا سرمایه بانک‌ها را افزایش دهیم، گفت: البته برخی خواستند ما بودجه انقباضی بدهیم اما نیازی به این کار نداریم.

احمدی‌نژاد درادامه اشاره به سایر ویژگی‌های لایحه بودجه سال آینده عنوان کرد: در این لایحه مکانیزم‌هایی پیش بینی شده است تا اموال راکد سازمانهای دولتی و پروژه‌های ناتمام رابه مردم واگذار کنیم و برای این کار به آن‌ها وام بدهیم.

وی ادامه داد: در بوجه سال‌های گذشته افراد زیادی مؤسسات و تشکل‌هایی درست کرده بودند که به بودجه وصل می‌شدند که از این محل ۱۵۰۰ میلیارد تومان کاهش داده و آن را به بخش عمرانی تزریق کردیم.

رئیس جمهور با تاکید براینکه بخش سرمایه‌گذاری شرکت‌های دولتی را تقویت کردیم، گفت: این مساله خلاف اصل ۴۴ نیست چراکه بر اساس این اصل ما تا سال ۹۴ باید واگذاری را انجام دهیم و نزدیک به ۱۵۰ شرکت به طور کامل در این پروسه واگذار می‌شود.

وی در خصوص مکانیزم‌های مقابله با تحریم‌ها یادآور شد: در بودجه پیش بینی کردیم تا با کمترین درآمد شرایط را کنترل کرده و قدرت خرید مردم حفظ شده و یا به آن کمک شود.

رئیس جمهور با اعلام اینکه برای برای بحث های بهداشتی و درمانی به ویژه پزشک خانواده وبرنامه‌های جمعیت رقم‌های قابل قبولی را اختصاص داده‌ایم، گفت: علاوه براین حقوق کارمندان و بازنشستگان و افراد تحت پوشش نهادهای دولتی را افزایش دادیم که از پارسال که ۱۳. ۵ درصد بود به ۲۰ درصد ارتقاء دادیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر