کد خبر: 48838 A

با حضور احمدی‌نژاد انجام شد؛

با حضور رییس‌جمهور فاز اول طولانی‌ترین خط لوله انتقال اتیلن جهان با ظرفیت انتقال ۲. ۵ میلیون تن اتیلن در سال در عسلویه افتتاح و به بهره برداری رسید.

با حضور رییس‌جمهور فاز اول طولانی‌ترین خط لوله انتقال اتیلن جهان با ظرفیت انتقال ۲. ۵ میلیون تن اتیلن در سال در عسلویه افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (شنبه) در جریان سفر به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در عسلویه با حضور در ایستگاه اول تقویت فشار خط لوله انتقال اتیلن غرب کشور که یکی از پروژه‌های مهر ماندگار کشور به شمار می‌رود فاز اول این خط لوله را افتتاح کرد.

ظرفیت نهایی خط لوله اتیلن غرب کشور حدود ۳. ۵ میلیون تن در سال است که در حال حاضر علاوه بر خط لوله، ساخت ایستگاه‌های تقویت این خط لوله پتروشیمیایی به پایان رسیده است.

خط لوله انتقال اتیلن غرب کشور، اتیلن تولیدی در مجتمع پتروشیمی کاویان را به مجتمع‌های پتروشیمی اندیمشک، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، همدان، مهاباد و تبریز انتقال داده و مازاد تولید نیز در پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

براساس پیش بینی‌های به عمل آمده با بهره برداری نهایی از خط لوله اتیلن غرب و ساخت ۱۱ مجتمع پتروشیمی در مسیر این خط لوله در مجموع بیش از ۳ میلیون و ۵۰۰ تن به ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور افزوده خواهد شد.

خوراک مجتمع‌های پتروشیمی‌ها مسیر خط لوله اتیلن غرب کشور در فاز اول از طریق پتروشیمی کاویان (الفین ۱۱) به ظرفیت ۲ میلیون و ۱۸۰ هزار تن و مجتمع پتروشیمی مروارید با تولید یک میلیون و ۵۰ هزار تن اتیلن در سال تامین می‌شود.

احمدی نژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر