کد خبر: 3440 A

احمدی‌نژاد در دیدار معاون رییس‌جمهور زامبیا:

ایران و زامبیا در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی می‌توانند همكاری‌های گسترده‌ای با یكدیگر داشته باشند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینكه ایران و زامبیا ظرفیت‌های گسترده و مناسبی دارند كه می‌توانند با یكدیگر مبادله كنند بر لزوم گسترش مناسبات میان دو كشور تأكید كرد.

به گزارش ایلنا،محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (جمعه) در حاشیه آخرین روز از شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار معاون رییس‌جمهور زامبیا با بیان اینكه ایران و زامبیا دو كشور دوست با روابطی صمیمانه هستند و هیچ مشكلی در روابط دو كشور وجود ندارد، گفت: ایران و زامبیا در بخش‌های مختلف اقتصادی و فرهنگی می‌توانند همكاری‌های گسترده‌ای با یكدیگر داشته باشند.

رییس‌جمهور با اشاره به برگزاری شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد گفت: اقداماتی كه می‌توان در قالب این جنبش انجام داد یك مأموریت جمعی است كه همگان باید در فكر، طراحی و عمل به آن با یكدیگر همكاری كنند.

دكتر احمدی نژاد با بیان اینكه ایران و زامبیا در یك جبهه بوده و فكر، احساس و نگاهی مشترك نسبت به مسایل مشترك دارند، گفت: ما هرگز به دنبال سلطه‌گری نبوده بلكه به دنبال همكاری، دوستی و پیشرفت برای همگان هستیم.

معاون رییس‌جمهور زامبیا نیز در این دیدار با اشاره به روابط رو به گسترش با جمهوری اسلامی خواستار استفاده از تجربیات ایران در بخش‌های مختلف از جمله كشاورزی، صنایع سبك، معادن و ساختارهای زیربنایی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر