کد خبر: 3438 A

احمدی‌نژاد در دیدار معاون رییس‌جمهور فیلیپین:

لازمه فعال شدن همه ظرفیت‌های همكاری دوجانبه را افزایش رفت و آمد مسئولان و فعالان اقتصادی دو كشور است.

رییس‌جمهور گفت: ایران و فیلیپین ظرفیت‌های بسیار خوب و مناسبی برای گسترش همكاری‌ها و ارتقاء‌ سطح روابط دوجانبه در عرصه‌های علمی، تجاری، اقتصادی، انرژی و سایر عرصه‌ها دارند.

دكتر محمود احمدی‌نژاد عصر امروز (جمعه) در حاشیه آخرین روز از شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار معاون رییس‌جمهور فیلیپین لازمه فعال شدن همه ظرفیت‌های همكاری دوجانبه را افزایش رفت و آمد مسئولان و فعالان اقتصادی دو كشور دانست و گفت: ایران و فیلیپین روابط دیرینه‌ای با یكدیگر دارند و از گذشته‌های دور تا امروز هیچگاه مشكلی در روابط بین آنها وجود نداشته و امروز نیز مانعی برای گسترش روابط دوجانبه وجود ندارد.

رییس‌جمهور افزود: ایران و فیلیپین دیدگاه‌های نزدیكی درباره مسایل جهانی با یكدیگر دارند و در مجامع بین‌المللی همواره از هم دفاع كرده‌اند و علاوه بر این مردم دو كشور نیز احساسات صمیمی و روابط دوستانه‌ای با یكدیگر دارند.

معاون رییس‌جمهور فیلیپین نیز در این دیدار با اشاره به علاقمندی كشورش برای تقویت روابط و مناسبات دو جانبه بویژه در عرصه اقتصادی خطاب به دكتر احمدی‌نژاد، اظهار داشت: جنابعالی در فیلیپین خیلی محبوب هستید و ما خواهان آن هستیم كه با توجه به این موضوع و تاریخچه مثبت روابط دیپلماتیك دو كشور همكاری‌ها و مناسبات خود با ایران را تا حد ممكن ارتقاء دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر