کد خبر: 3332 A

رییس‌جمهور در دیدار رییس‌جمهور سودان:

باید از هر فرصتی برای برگزاری جلسات دیدار و گفتگو در راستای ارتقاء سطح روابط نهایت استفاده را ببریم.

رییس‌جمهور با اظهار امیدواری نسبت به اینكه در دوره جدید جنبش عدم تعهد اقدامات مؤثر و سازنده‌ای به نفع كشورهای عضو صورت گیرد، گفت: این جنبش ظرفیتی برای پیشبرد صلح و برادری در دنیا است.

به گزارش ایلنا،محمود احمدی‌نژاد صبح امروز (جمعه) در حاشیه آخرین روز از شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد در دیدار عمر البشیر رییس‌جمهور سودان روابط تهران - خارطوم را ویژه و رو به گسترش توصیف كرد و اظهار داشت: روابط دو كشور مبتنی بر عقیده و برادری اسلامی است و اگر چه در سطح مطلوبی جریان دارد اما همچنان ظرفیت‌های زیادی در دو كشور وجود دارد كه مورد استفاده قرار نگرفته است.

رییس‌جمهور با اظهار امیدواری برای تعمیق و تحكیم هر چه بیشتر روابط ایران و سودان اظهار داشت: روابط دوجانبه با سرعت خوبی رو به گسترش است و باید از هر فرصتی از جمله ظرفیتی كه در حاشیه نشست‌های این چنینی مثل اجلاس جنبش عدم تعهد پیش می‌آید برای برگزاری جلسات دیدار و گفتگو در راستای ارتقاء سطح روابط نهایت استفاده را ببریم.

عمر البشیر رییس‌جمهور سودان نیز در این دیدار با ابراز خوشحالی از شركت در اجلاس مهم جنبش عدم تعهد گفت: میهمان‌نوازی گرم از شركت‌كنندگان در اجلاس باعث ارتقاء سطح برگزاری آن و حركت سریع‌تر بسوی تحقق اهداف این جنبش شده است.

رییس‌جمهور سودان با اعلام آمادگی و اشتیاق كشورش برای گسترش همكاری‌ها و روابط با ایران در عرصه‌های مختلف اظهار داشت: باور ما این است كه روابط و همكاری‌های دوجانبه باید همه‌ روزه گسترش یابد، چرا كه علاوه بر آنكه دو كشور منافع و دشمنان واحدی دارند كه این همگرایی آنان را اقتضاء می‌كند هیچ محدودیتی در مسیر ارتقاء سطح روابط وجود ندارد.

عمر البشیر رییس جمهور سودان با اشاره به شرایط منطقه‌ای و بین‌المللی و تحولات آن تصریح كرد: این شرایط تعمیق همكاری‌های ایران و سودان را ضرورت بخشیده و با توجه به اراده سیاسی موجود نزد سران دو كشور به دورنمای روابط تهران – خارطوم بسیار خوش‌بین هستم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر