کد خبر: 3291 A

در دیدار روسای جمهور ایران و لبنان مورد تأكید قرار گرفت:

مؤثرترین اقدام برای حل بحران سوریه این است كه اراده‌ای بین دو طرف درگیر ایجاد كنیم تا حاضر شوند برای حفظ میهن و كشور خود از آسیب‌های بیشتر كنار هم به مذاكره نشسته و بر سر راه‌حلی تفاهم كنند.

روءسای جمهور ایران و لبنان با اشاره به شرایط حاكم بر سوریه بر لزوم حل و فصل مشكلات این كشور از طریق راه‌حل‌های سیاسی تأكید كردند.

به گزارش ایلنا،محمود احمدی‌نژاد شامگاه (پنج‌شنبه) در دیدار با میشل سلیمان رییس‌جمهور لبنان در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد ضمن تأكید بر لزوم كمك كشورهای منطقه برای حل و فصل مسأله سوریه و با اشاره به شرایط حاكم بر این كشور اظهار داشت: باید یك راه‌حل سیاسی برای حل بحران این كشور ارائه شود و ایران در این راستا با كشورهای مختلف در حال گفتگو و مذاكره است.

رییس‌جمهور تصریح كرد: باید راهكارهای مختلفی بر مبنای حل و فصل مسئله با رویه‌های سیاسی، ارائه شود تا هر چه سریع‌تر طرف‌های درگیر در سوریه یكی از این راهكارها را پذیرفته و بر سر آن تفاهم كنند.

در این دیدار میشل سلیمان رییس‌جمهور لبنان نیز گفت: مؤثرترین اقدام برای حل بحران سوریه این است كه اراده‌ای بین دو طرف درگیر ایجاد كنیم تا حاضر شوند برای حفظ میهن و كشور خود از آسیب‌های بیشتر كنار هم به مذاكره نشسته و بر سر راه‌حلی تفاهم كنند.

میشل سلیمان با اشاره به زمینه‌های مستعد تسری درگیری‌ها در سوریه به كشورهای همسایه اظهار داشت: باید هر چه سریع‌تر و قبل از آنكه درگیری‌های سوریه به خارج از این كشور سرایت كند، بحران در این كشور را مهار كرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر