کد خبر: 3267 A

احمدی نژاد در دیدار نخست وزیر كامبوج:

كمیسیون مشترك فنی و اقتصادی و تجاری میان ایران و كامبوج هر چه زودتر تشكیل و تصمیمات مناسبی در راستای گسترش مناسبات اتخاذ شود.

رییس‌جمهوری اسلامی ایران با اشاره به ظرفیت‌های گسترده در مبادلات تجاری و سرمایه‌گذاری‌های فنی و اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و كامبوج بر لزوم استفاده از این ظرفیت‌ها در راستای گسترش همه‌جانبه مناسبات میان دو كشور تأكید كرد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد در حاشیه شانزدهمین اجلاس سران كشورهای عضو عدم تعهد در دیدار هون ساین نخست وزیر كامبوج با اشاره به روابط دوستانه و صمیمی جمهوری اسلامی ایران و کامبوج اظهار كرد: روابط دوجانبه ایران و كامبوج باید به طور همه‌جانبه گسترش یافته و سفارت‌های دو كشور فعال‌تر از گذشته باشند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های موجود در دو كشور در زمینه سرمایه‌گذاری‌های فنی و اقتصادی اظهار امیدواری كرد: تا كمیسیون مشترك فنی و اقتصادی و تجاری میان ایران و كامبوج هر چه زودتر تشكیل و تصمیمات مناسبی در راستای گسترش مناسبات اتخاذ شود.
وی تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدودیتی در زمینه گسترش همكاری‌ها با كامبوج نداشته و باید دو كشور در این راستا هماهنگی و همكاری بیشتری داشته باشند.
رییس‌جمهور همچنین با اشاره به برگزاری اجلاس عدم تعهد در تهران مشاركت همه كشورهای عضو را عاملی مؤثر در موفقیت اجلاس دانست و تصریح كرد: در ادامه را جنبش عدم تعهد همه باید كمك كنند تا بتوانیم تصمیماتی بهتر و اقداماتی مؤثرتر را به انجام برسانیم.
هون ساین، نخست وزیر كامبوج نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمهوری اسلامی ایران و شركت در شانزدهمین اجلاس سران كشورهای عضو جنبش عدم تعهد خواستار گسترش همكاری‌های تجاری و اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران با كشورمان شد.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر