کد خبر: 3169 A

وزارت اطلاعات از جمله دستگاه‌های اجرایی است که با اولویت ‌بندی وظایف وتکالیف خود و در راستای تحقق خدمت ‌رسانی توانسته است شاخص‌های کمی و کیفی خود را به شکل چشمگیری ارتقا بخشد به طوری که در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران به عنوان بالاترین قدرت اطلاعاتی وامنیتی درمنطقه از جایگاه ویژه ای برخورداراست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در هفته دولت 1391، در راستای اطلاع رسانی شفاف از فعالیتها و اقدامات صورت گرفته در دستگاه های اجرایی، پایگاه اطلاع رسانی دولت در سلسله گزارش هایی به انعکاس فشرده و چکیده اهم خدمات و دستاوردهای وزارتخانه ها و سازمان ها در قالب ˈفرصت خدمت ماندگارˈمی پردازد.

نگاهی گذرا به عملکرد وزارت اطلاعات نشاندهنده ارتقاء چشمگیر شاخص های کیفی و کمی این وزارتخانه است.

بر اساس این گزارش، در حال حاضرجمهوری اسلامی ایران به عنوان بالاترین قدرت اطلاعاتی و امنیتی درمنطقه از جایگاه ویژه ای برخورداراست و از اهم اقدامات صورت گرفته در این وزارتخانه می توان به دستگیری دو جاسوس جمهوری آذربایجان اشاره کرد.

از دیگر اقدامات حائز اهمیت در وزارتخانه اطلاعات بازداشت همه عوامل ترور شهدای هسته‌ ای و همچنین دستگیری بیش از 15 نفراز جاسوسان و تروریست های وابسته به رژیم صهیونیستی است. همچنین موفقیت های گسترده دستگاه های نظارتی درمبارزه با مفاسد و به موازات آن ارتقای ایران به رتبه 46 در رده ‌بندی جهانی مبارزه با فساد از دیگر موفقیت های این وزارتخانه است.

بر این اساس، دستگیری عاملان ترور مصطفی جنگیزهی  ازعلمای سیستان وبلوچستان و بازداشت اعضای یک شبکه ترور و خرابکاری رژیم صهیونیستی درایران در وزارت اطلاعات صورت گرفته است.

تحقق امنیت کامل دو مرحله انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از عملکردهای صورت گرفته در وزارت اطلاعات است.

بر این اساس، انهدام یک باند شرارت درشرق کشور و همچنین اشراف کامل دستگاه اطلاعاتی کشور برفضای سایبری و مقابله با جنگ نرم دشمن از اقدامات انجام گرفته در حوزه کاری این وزارتخانه است.

همچنین وقوع زلزله سنگین دراپوزیسیون ضد انقلاب و دستگاه های اطلاعاتی استکباری خارج پس از آگاهی از نفوذ وزارت اطلاعات در بالاترین سطوح آنها انجام شده است.

بر اساس این گزارش، انجام برخورد جدی با بیش از 415 شرکت هرمی نیز از کارهای مفید انجام شده در وزارتخانه اطلاعات است.

در پایان این گزارش بر اشراف کامل دستگاه اطلاعاتی کشور بر فضای سایبری و مقابله با جنگ نرم دشمن تاکید شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر