کد خبر: 21239 A

رئیس جمهور به مشهد نیامد؛

افتتاح رسمی کنار گذر شمالی مشهد که قرار بود با حضور رئیس جمهور به صورت رسمی افتتاح شود بنا به دلایل نامعلومی به تعویق افتاد.

مشهد – ایلنا: شهر مقدس مشهد به عنوان یکی از پرتردد‌ترین و میهمان‌پذیر‌ترین شهرهای کشور، سالانه پذیرای مسافران و زائران بسیاری از سرتاسر کشور و دنیا است، به همین دلیل اغلب مشکل ترافیک در جاده‌های منتهی به این شهر وجود دارد.

به گزارش ایلنا از مشهد، پروژه کنار گذر شمالی مشهد به طول ۷۲ کیلومتر که به گفته مسئولان از ماه‌ها قبل آماده افتتاح و بهره برداری بوده هر بار به دلایلی نا‌معلوم وعده افتتاح این پروژه که از پروژه‌های مهر ماندگار دولت دهم است عملی نمی‌شود و افتتاح رسمی این پروژه به تعویق می‌افتد.

کار اجرایی این پروژه از سال ۱۳۸۴ آغاز شد و در مرداد ماه سال جاری آماده بهره برداری شد و از آن پس هم مسئولان استانی وعده افتتاح این پروژه با حضور رئیس جمهور را می‌دهند اما این مهم تحقق نمی‌یابد تا آنجا که با توجه به ضرورت بازگشایی این معبر برای استفاده شهروندان مشهدی، پروژه کنار گذر شمالی مشهد با حضور مردم بازگشایی شد و از آن پس هم دوباره زمزمه حضور رئیس جمهور در مشهد برای افتتاح رسمی این پروژه قوت گرفت.

محمود صلاحی نیز پیش از برکناری از سمت استانداری خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار ما، دلیل این عدم حضور رئیس جمهور در مشهد برای افتتاح رسمی این پروژه را تلاش برای آماده سازی چندین پروژه دیگر و افتتاح همزمان آن‌ها با حضور دکتر احمدی‌نژاد خبر داد و افزود: چندین پروژه مسکن مهر در حال آماده سازی است تا همزمان با کنار گذر شمالی مشهد افتتاح شوند.

در آخرین اظهار نظر‌ها در خصوص افتتاح رسمی پروژه مهر ماندگار معاون وزیر راه و شهر سازی زمان افتتاح رسمی کنار گذر شمالی مشهد را پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که این وعده نیز عملی نشد و رئیس جمهور نیز که قرار بود برای افتتاح به مشهد سفر به دلیل نا‌مساعد بودن هوای و شرایط جوی به مشهد نیامد تا افتتاح پروژه کنار گذر شمالی مشهد وارد فاز جدیدی از تحولات شود.

سید احمد صادقی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مردم می‌توانند از این پروژه استفاده کنند عنوان کرده بود: اففتتاح این پروژه توسط مردم موجب شده است زائران به راحتی و به سرعت خود را به مرکز شهر و حرم برسانند و از بروز ترافیک و تصادف جلوگیری می‌شود.

تاکنون و پس از گذشت سه روز از عدم حضور رئیس جمهور در مشهد و لغو افتتاح رسمی پروژه کنار گذر شمالی مشهد مسئولین استانی هیچگونه وعده جدیدی در این خصوص نداده‌اند تا نکند دوباره افتتاح با مشکلی روبه رو شود.

گفتنی است، کنارگذر شمالی مشهد از ۱۵ کیلومتری این مشهد آغاز می‌شود و از طریق تقاطع غیرهمسطح از روی آزادراه مشهد ـ باغچه می‌گذرد و پس از عبور از شمال غرب و دور زدن حومه شهر مشهد، در منطقه ناظریه به جاده مشهد ـ قوچان متصل می‌شود

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر