کد خبر: 19925 A

احمدی ن‍‍ژاد در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه كشوری:

به محض اینكه دولت قصد دارد تا تصمیمی برای ارائه خدمت به مردم به انجام برساند برخی به بهانه های مختلف شروع به مخالفت و مانع تراشی می كنند در حالی که دولت، مجلس و قوه قضاییه همگی نوكر و خادم ملت هستند.

رییس‌جمهور با تاکید بر تعهد دولت نسبت به تجلیل و حمایت از پیشکسوتان و بازنشستگان، اظهار داشت: به رغم تمامی فشارهای اقتصادی دشمنان، در دولت تلاش خواهیم کرد که در جهت انجام و پرداخت مطالبات بازنشستگان اقدامات و فعالیت‌های مفیدی صورت گیرد.

به گزارش ایلنا، محمود احمدی‌نژاد ظهر امروز (یکشنبه) در مراسم تجلیل از بازنشستگان نمونه کشوری، با تاکید بر لزوم قدردانی از پیشکسوتان و بازنشستگان، گفت: ‌ ملت ایران در طول تاریخ همواره با خصلت‌هایی همچون عشق، احترام‌، محبت‌ شناخته شده و امروز نیز با این خصلت‌ها زنده و پایدار است.

رییس جمهور به تصویری از خود که در حال بوسیدن پیشانی یکی از پیشکسوتان است، اشاره کرد و گفت: لحظه‌ای که بنده پیشانی این فرد را می‌بوسیدم، احساس می‌کردم که عزیز‌ترین فرد در زندگی خود را می‌بوسم.

احمدی‌نژاد در پاسخ به سخنان عده‌ای از بازنشستگان در خصوص پرداخت معوقات و مطالبات خود گفت: دولت همه تلاش خود را در جهت بر طرف کردن این مشکلات به انجام خواهد رساند و علی رغم تمامی فشارهای اقتصادی دشمنان، در دولت تلاش خواهیم کرد که در جهت انجام و پرداخت مطالبات بازنشستگان اقدامات و فعالیت‌های مفیدی صورت گیرد.

وی خاطر نشان کرد: امروز در کشور با دو مشکل مواجه هستیم؛ اول اینکه دشمن محدودیت‌هایی ایجاد کرده که البته موقتی است و در ‌‌نهایت از آن‌ها عبور خواهیم کرد و معتقدم دشمنان، ملت ایران و عظمت این ملت را نمی‌شناسند و به همین دلیل است که در این جهت حرکت می‌کنند؛ ملت ایران به لطف الهی به سرعت از این مشکلات عبور خواهد کرد.

احمدی‌نژاد وجود برخی افراد و بعضی نگاه‌ها در داخل کشور نسبت به تصمیمات و اقدامات دولت را از دیگر مشکلات پیش روی دولت در اجرای برنامه‌های خود دانست و خاطر نشان کرد: به محض اینکه دولت قصد دارد تا تصمیمی برای ارائه خدمت به مردم و یا در پرداخت تسهیلاتی به آن‌ها به انجام برساند برخی به بهانه‌های مختلف شروع به مخالفت و مانع تراشی می‌کنند و این در حالی است که این مملکت و ثروت آن متعلق به مردم بوده و دولت، مجلس و قوه قضاییه همگی نوکر و خادم ملت هستند.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از وامهای کلان در کشور فقط در اختیار ۱۰ تا ۱۲ درصد جمعیت فعال اقتصادی کشور است، گفت: بار‌ها اعلام کرده‌ایم آن عده‌ای که این وام‌ها را دریافت کرده و تاکنون نسبت به پرداخت آن‌ها اقدام نکرده‌اند باید نسبت به پرداخت این مطالبات اقدام کنند اما عده‌ای با بهانه‌های مختلف از این کار جلوگیری می‌کنند و اگر چنانچه فقط۲۰ درصد از ۸۰ درصد منابعی که عده‌ای برده‌اند به بانک‌ها برگردانند بسیاری از مشکلات موجود برطرف می‌شود.

احمدی‌نژاد با اشاره به ایجاد جنگ اقتصادی توسط دشمنان با اعمال تحریم‌ها، علیه ملت ایران و افزایش مصنوعی برخی از قیمت‌ها، تصریح کرد: باید بتوانیم این مسایل را جبران کنیم اما متاسفانه عده‌ای به محض اینکه دولت قصد دارد تا اقدامی انجام دهد به واسطه منافع خود هیاهو و جنجال ایجاد می‌کنند در حالی که اگر دشمن فشار می‌آورد ما موظف هستیم از مردم حمایت و پشتیبانی کنیم.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: بنده از زبان پیشکسوتان ملت ایران از همه می‌خواهم تا در جهت ارائه خدمت به ملت همراهی کنند، چرا که اگر مردم با حکومت همراهی کنند همه زیاده خواهان و دزدهای عالم نیز نمی‌توانند لطمه و ضربه‌ای به آنان برسانند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: ایران کشوری بزرگ و ثروتمند و دارای اقتصاد رو به رشدی است، اما با مانع تراشی دشمنان سلطه گر و زیاده خواه مواجه است که باید با حمایت مردم از این مشکل عبور کنیم که البته به لطف خدا ملت ایران بر تمام این موانع غلبه خواهد کرد.

رییس‌جمهور اظهار داشت: در طول تاریخ سنگین‌ترین موانع در برابر ملت ایران ایجاد شده اما این ملت با وحدت و اراده خود توانسته تا موانع را یکی پس از دیگری پشت سر گذارد.

احمدی‌نژاد تاکید کرد: امروز هر کس بخواهد تحت هر عنوان، قیافه و بهانه‌ای در مسیر پیشرفت و منافع ملت ایران بایستد از هر دسته و گروهی که باشد، ملت ایران به لطف خدا آنان را زیر پای خود له کرده و از آن عبور می‌کند و به لطف خدا قله‌های پیشرفت را فتح خواهد کرد.

رییس‌جمهور در این مراسم در پاسخ به مطالبات عده‌ای از بازنشستگان که صحبت‌هایی در خصوص حقوق و مزایای معوق و نیز بیمه و هزینه‌های درمانی خود مطرح کرده بودند گفت: دولت در خصوص بیمه تکمیلی طلایی بازنشستگان ۱۰۰ میلیارد تومان را به تصویب خواهد رساند تا این بیمه به حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر بازنشسته کشوری اعطا شود.

احمدی‌نژاد همچنین به رییس صندوق بازنشستگی دستور داد تا با یک برنامه ریزی مشخص، مشکلات پرداخت هزینه‌های درمانی بازنشستگان برای درمان بیماری‌ها برطرف شده تا آنان بتوانند بدون سیر مراحل اداری و پرداخت هزینه اضافی، مشکلات خود را برطرف کنند.

رییس جمهور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به علاقه ملت ایران به سرزمین و وطن خویش، گفت: حقیقت این است که ایران عشق مشترک و پیوند قلبی میان همه ملت ایران است و این ملت هر کجا و در هر شرایطی قرار داشته باشند این عشق مقدس الهی در قلبشان جاری بوده و تحت هیچ شرایطی آن را‌‌ رها نخواهد کرد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران به دو دلیل به وطن خود عشق می‌ورزند، گفت: اول عشق به وطن نشانه کرامت و شرافت هر انسانی و دوم اینکه که ایران حقیقتاً سرزمینی دوست‌داشتنی است ما ایران را بخاطر عظمت و اینکه کانون فرهنگ، تمدن، انسانیت، تلاش، کار، همبستگی، محبت و عدالت و کرامت است، دوست داریم.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود در بیان جایگاه و اهمیت خانواده تصریح کرد: ‌ همه انسان‌ها دوست دارند به سعادت و کمال دست پیدا کنند و انسانی که نتواند به کمال برسد در حقیقت استعدادهای او ناشکفته خواهد ماند.

رییس‌جمهور خانواده را پایگاه اصلی برای دستیابی انسان به سعادت و رشد و کمال دانست و اظهار داشت: خانواده کانون اصلی رشد و شکوفایی الهی انسان است که با نبودنش همه تلاش و عمر انسان بی‌نتیجه خواهد بود.

احمدی‌نژاد با طرح این سوال که چرا خانواده دارای جایگاه و اهمیت ویژه‌ای است، تصریح کرد: علت آن است که حقیقت وجودی و جوهره شکوفایی انسان تنها برپایه محبت بوده و محور، بستر و موجودیت خانواده مبتنی بر محبت است.

وی با بیان اینکه متاسفانه عده‌ای بخاطر سرمایه‌داران و اینکه می‌خواستند همه ملت‌ها را به کارگر بی‌چون و چرای نظام سرمایه‌داری تبدیل کنند، همه بنیان‌های خانواده را از بین بردند، گفت: هنگامی که خانواده به وظایف خود درست عمل نمی‌کند، اتفاقات نامناسبی در سطح اجتماع خواهد افتاد و نمونه آن بوجود آمدن شخصی است که وقتی به قدرت می‌رسد یک میلیون انسان دیگر را می‌کشد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه اگر خانواده به وظایف خود به درستی عمل کند، از درون آن انسان‌هایی بزرگ و توانمند تربیت شده و در خدمت جامعه قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: اینکه در دنیا عده‌ای تلاش می‌کنند بخاطر پر کردن جیب خود، فقر و رنج را به دیگران تحمیل کنند، به دلیل آن است که قلوب آن‌ها خالی از محبت است.

احمدی‌نژاد، حفظ و تقویت خانواده را از اصول اساسی در زندگی اجتماعی دانست و اظهار داشت: به‌‌ همان اندازه‌ای که در جهت حفظ خانواده تلاش شود جامعه از بسیاری از نابسامانی‌های اجتماعی و تضعیف خانواده‌ها نجات داده‌ایم.

پیش از سخنان رییس جمهور در این مراسم خانم عطاریان رییس صندوق بازنشستگی کشوری و شیخ الاسلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارشی از اقدامات و برنامه‌های انجام شده در زمینه خدمات به بازنشستگان ارائه کردند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر