کد خبر: 82957 A

با حضور در محل سفارت ایران؛

مفتی عام سوریه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری را به رهبری و ملت ایران تبریک گفت.

مفتی عام سوریه با حضور در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزاری انتخابات پرشور ریاست جمهوری را به رهبری و ملت ایران تبریک گفت.

به گزارش ایلنا، شیخ احمد بدر الدین حسون، مفتی عام سوریه روز دوشنبه 28 خرداد ماه 1392 با محمد رضا شیبانی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در آن کشور در محل سفارت دیدار کرد.

مفتی عام سوریه در این دیدار، ضمن تبریک به مقام معظم رهبری و ملت شریف ایران به خاطر حماسه آفرینی در یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، وجود دموکراسی به معنای واقعی آن در ایران را بی نظیر توصیف کرد.

مفتی عام سوریه انتخاب حجت الإسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی را به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران مبارک دانست و اذعان داشت با توجه به شخصیت علمی و سیاسی ایشان، آینده روشنی برای کشور و ملت ایران در زمینه های سیاسی، اقتصادی و روابط خارجی قابل تصور است.

محمدرضا رئوف شیبانی نیز در این دیدار، با اشاره به نامگذاری سال حماسه سیاسی و اقتصادی از سوی رهبرمعظم انقلاب، حضور پرشور مردم همیشه در صحنه ایران در انتخابات ریاست جمهوری را در راستای تحقق حماسه سیاسی دانست و این گونه حضورها را از ویژگی های انقلاب شکوهمند اسلامی توصیف کرد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه در ادامه گفت: مردم ایران با حضور گسترده خود در انتخابات، ضمن احساس آرامش و راحتی در شرایط سخت اقتصادی کشور، پاسخ دندان شکنی به دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ملت غیور ایران داد.

در این دیدار سید علی موسی زاده، سرپرست رایزنی فرهنگی و دکتر شیخ علاء الدین زعتری مدیر دار الإفتای سوریه نیز حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر