کد خبر: 82511 A

جک استراو:

استراو در یادداشت خود با اشاره به خاطرات سفر خود به ایران در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ میلادی به همراه وزرای خارجه وقت آلمان و فرانسه، از حسن روحانی به عنوان فردی مودب، محترم و متعهد یاد کرد؛ فردی که بسیار سریع لبخند می‌زند ولی در عین حال نفود ناپذیر است.

«جک استراو» وزیر خارجه اسبق انگلیس طی یادداشتی با اشاره به پیروزی «حسن روحانی» در انتخابات ریاست جمهوری ایران، نوشت که روی کار آمدن وی امیدی برای تمامی منطقه خواهد بود.
به گزارش ایلنا به نقل از روزنامه تلگراف، استراو در این یادداشت با اشاره به خاطرات سفر خود به ایران در ماه اکتبر سال ۲۰۰۳ میلادی به همراه وزرای خارجه وقت آلمان و فرانسه، از حسن روحانی به عنوان فردی مودب، محترم و متعهد یاد کرد.
وی در این یادداشت افزود که روحانی بسیار سریع لبخند می‌زند ولی در عین حال نفود ناپذیر است.
استراو همچنین تاکید کرد که حسن روحانی فردی کاملا صریح و عملگرا است ولی در عین حال به شدت حامی منافع کشور، مردم و انقلاب اسلامی ایران است.
وی در ادامه نوشت که روحانی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی در قلب سیاست خارجی و امنیتی ایران در دوران هشت ساله اصلاحات بود ولی تجربه اصلی وی به زمان جنگ ایران و عراق طی سال‌های ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۸ میلادی برمی گردد.
استراو افزود که انتخاب روحانی به عنوان رئیس جمهوری جدید می‌تواند بعد از چندین سال بهترین خبر برای آینده تمامی منطقه، ایران، اقتصاد این کشور و برنامه هسته‌ای تهران با توجه به مسائل سوریه، عراق، اسرائیل و فلسطین باشد.
وی یادآوری کرد که طی پنج سفر خود به ایران چندین بار با روحانی دیدار کرده بود.
استراو در پایان نوشت که با روحانی و ملتش با صبوری، احترام و مفاهمه برخورد کنیم و در این صورت ممکن است ۱۰ سال نشست‌های ۳+۳ که در سال ۲۰۰۳ میلادی در تهران آغاز شد، پایان خوشی داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر