کد خبر: 7775 A

سفیر سابق ایران در لبنان:

نتانیاهو شخصیت افراطی دارد و دولت او افراطی ترین دولت تاریخ اسرائیل است / آمریکایی ها به زودی از این اقدام پشیمان خواهند شد و خواهند فهمید که اگر اهداف سوئی را از طریق این گروه دنبال می کنند، نفعی برایشان نخواهد داشت.

سفیر سابق ایران در لبنان در خصوص حذف منافقین از لیست تروریستی آمریکا گفت: به نظرم نمایش مسخره ای بود و پشتوانه علمی نداشت. رفتار مودبانه و اخلاقی نبود. حتی در سازمان ملل هم مورد توجه قرار نگرفت. با صحبت های وی تغییری در دیدگاه های جهانی نسبت به ایران ایجاد نشده است.

محمد سبحانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا، ضمن اشاره به رویکرد افراطی نتانیاهو افزود: نتانیاهو شخصیت افراطی دارد و دولت او افراطی ترین دولت تاریخ اسرائیل است. افراد افراطی به نتیجه کارها توجه نمی‌کنند و من فکر نمی‌کنم که نمایش نتانیاهو تاثیری بر افکار عمومی داشته باشد. سازمان ملل جایگاه فرهیختگان و اندیشمندان است و چنین برخوردی تغییری در رویکرد افراد ایجاد نخواهد کرد.

وی نمایش نتانیاهو در سازمان ملل متحد را حرکتی پوپولیستی دانست و خاطر نشان کرد: نمایش نتانیاهو، حرکت پوپوپلیستی بود و افراطیون هیچگاه نمی توانند در مسیر اقتاع افکار عمومی کار زیادی انجام دهند. دیدگاه های جهانی نسبت به ایران هیچ ربطی به سخنرانی و نمایش نتانیاهو در سازمان ملل ندارد. روش افراطی و ادبیات پوپولیستی تاثیری در چنین مجامعی ندارد.

آمریکا پشیمان خواهد شد

سبحانی حذف سازمان مجاهدین خلق از لیست سازمان های تروریستی را یکی از زشت ترین اقدامات این کشور دانست و اظهار داشت: رفتار جنایت بار آن‌ها را تاریخ فراموش نخواهد کرد. اقداماتی نظیر کشتن شهید بهشتی و یارانش و همچنین استمرار فعالیت های تروریستی این گروه چیزی نیست که مردم بتواند آن را فراموش کنند. این حرکت نه برای آمریکا و نه برای منافقین منفعتی به همراه نخواهد داشت.

وی در ادامه افزود: من نمی دانم منطق حذف مجاهدین خلق از لیست سازمان های تروریستی چیست اما هیچگاه نمی‌توان آینده گروهی را از گذشته آن پاک کرد. آمریکایی ها به زودی از این اقدام پشیمان خواهند شد و خواهند فهمید که اگر اهداف سوئی را از طریق این گروه دنبال می کنند، نفعی برایشان نخواهد داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر