کد خبر: 49660 A

عبدالهیان:

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نیجریه دارای روابط دوستانه و نزدیک می‌باشند و علی‌رغم تلاش‌های وسیع دشمنان دو کشور در سال‌های اخیر، روند روابط و همکاری‌ها همواره سیر صعودی داشته است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه اتهامات مطرح شده در برخی از رسانه‌های نیجریه و غربی درباره فعالیت‌های غیرقانونی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه را رد کرده و آن را ساخته و پرداخته محافل امنیتی و رسانه‌ای مغرض دانست.

به گزارش ایلنا، حسین امیرعبدالهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری نیجریه دارای روابط دوستانه و نزدیک می‌باشند و علی‌رغم تلاش‌های وسیع دشمنان دو کشور در سال‌های اخیر، روند روابط و همکاری‌ها همواره سیر صعودی داشته است.

وی ظرفیت‌های بالای دو کشور برای همکاری و حسن تفاهم بین دو ملت و دولت را انگیزه اصلی دشمنان برای ایجاد اختلال در روابط فیمابین دانست و ابراز امیدواری کرد با تدبیر و برخورد هوشمندانه مسوولین دو کشور، این‌گونه ادعا‌ها و اتهامات اجازه مطرح شدن پیدا نکنند و دشمنان روابط از اقدامات خصمانه و منفی خود ناامید شوند.

وی مجددا تاکید کرد: این اقدامات ناشی از سوء نیت دشمنان روابط ما و کسانی است که از حسن روابط موجود بین دوکشور متضرر شده‌اند

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر