کد خبر: 4889 A

در دیدار علی اکبر صالحی با رئیس جمهور سوریه مطرح شد؛

سوریه از هرگونه طرح و راه حل متوازن، عادلانه و منصفانه که منافع مردم و کشور سوریه را تامین کند استقبال کرده و بدیهی است که هرگونه تحمیلی را از خارج نخواهد پذیرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با رییس‌جمهور سوریه، سلام محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران به بشار اسد را ابلاغ کرد.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به جنگ تمام عیار رسانه‌یی، اقتصادی و نظامی علیه سوریه، هوشیاری حکومت و ملت سوریه را بر ناکام ماندن توطئه بزرگ دشمنان این کشور موثر خواند و بر ضرورت استمرار این هوشیاری و درایت تاکید کرد.

او ابراز امیدواری کرد در یک راه حل سیاسی سوری ـ سوری بر مبنای گفت‌وگوی ملی میان حکومت و معارضه و بدون دخالت خارجی و ارسال سلاح به گروه‌های افراطی و با توقف خشونت‌ها راه‌های برون رفت از این بحران‌سازی، بازگشت امنیت و آرامش فراهم شود.

صالحی با اشاره به روابط دو جانبه دوستانه و نزدیک تهران ـ دمشق در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و همکاری‌های منطقه‌یی دو کشور، آمادگی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت همکاری‌های جامع دو کشور در جهت منافع دو ملت اعلام کرد.

بشار اسد نیز در این دیدار از صالحی خواست سلام‌های گرم وی را به مقام معظم رهبری و رییس جمهور اسلامی ایران تقدیم کند.

وی از تلاش‌های صادقانه ایران برای کمک به حل و فصل مشکل سوریه تشکر کرد.

رییس‌جمهور سوریه تصریح کرد که از هرگونه طرح و راه حل متوازن، عادلانه و منصفانه که منافع مردم و کشور سوریه را تامین کند استقبال کرده و بدیهی است که هرگونه تحمیلی را از خارج نخواهد پذیرفت.

سلامتی و موفقیت جنابعالی و بهروزی و سربلندی دولت و ملت ویتنام را آرزومندم.»

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر