کد خبر: 4887 A

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه آخرین وضعیت روابط دوجانبه و راه‌های ارتقای همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه آخرین وضعیت روابط دوجانبه و راه‌های ارتقای همکاری‌ها را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر صالحی و ولید معلم روز چهارشنبه در دمشق هم‌چنین پیرامون آخرین تحولات منطقه و سوریه رایزنی کردند.

صالحی در این دیدار با اشاره به موضع معقول جمهوری اسلامی ایران در قبال مساله سوریه هم‌چنین بر برون رفت از بحران تحمیل شده به این کشور، در چارچوب گفت‌وگوی ملی میان حکومت و معارضه برای ایجاد زمینه لازم برای تسریع در اصلاحات و تامین مطالبات مردمی، آمادگی کشورمان را برای تقویت همکاری‌های دو جانبه با هدف کاهش آلام مردم و بهبود وضعیت معیشتی آن‌ها اعلام کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به رفت و آمد هیات‌های متقابل در این جهت، دیدار‌ها از دمشق را فرصتی مغتنم در برهه‌های حساس و مناسب به منظور طراحی مکانیزم‌های لازم در راستای نیل به این اهداف توصیف کرد.

وزیر ا مور خارجه سوریه نیز در این دیدار با خوش آمدگویی و ابراز خرسندی از سفر صالحی به دمشق روابط دو کشور را راهبردی خواند.

ولید معلم هم‌چنین آخرین تحولات می‌دانی سوریه از جمله توطئه دشمنان این کشور با اعزام نیروهای افراطی و ارسال سلاح به داخل سوریه با هدف کشتار مردم، ایجاد ناامنی و تخریب زیرساخت‌ها برای مختل کردن زندگی و معیشت مردم سوریه را تشریح کرد.

او هم‌چنین به جنگ رسانه‌یی بد خواهان سوریه در منطقه و جهان اشاره کرد.

وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و سوریه هم‌چنین ضمن گفت‌وگو پیرامون نشست قاهره نسبت به موفقیت به ماموریت اخضر ابراهیمی، نماینده دبیر کل سازمان ملل در سوریه ابراز امیدواری کرده و بر استمرار رایزنی‌های سیاسی تاکید کردند.

سلامتی و موفقیت جنابعالی و بهروزی و سربلندی دولت و ملت ویتنام را آرزومندم.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر