کد خبر: 39900 A

با حضور ولادیمیر کولوکولتسف؛

مذاکرات خوبی با طرف روسی در زمینه‌های دوجانبه، حوزه دریای خزر، ‌موضوعات مرزی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مواد مخدر انجام شد که حاصل آن امضای این سند امنیتی است.

جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه موافقتنامه امنیتی امضا کردند.این موافقتنامه امنیتی میان مصطفی محمدنجار وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران و ولادیمیر کولوکولتسف وزیر کشور فدراسیون روسیه امضا شد.

به گزار ایلنا مصطفی محمدنجار وزیر کشور پس از امضای این موافقتنامه امنیتی گفت: با توجه به نقش اثرگذار جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در منطقه و عرصه بین‌الملل و همچنین مناسبات خوب دو کشور این سند به امضا رسید تا زمینه‌های افزایش مناسبات دوجانبه فراهم شود.


وزیر کشور با اشاره به نقش تهران و مسکو در تحولات منطقه و ایجاد امنیت در آن افزود: مذاکرات خوبی با طرف روسی در زمینه‌های دوجانبه، حوزه دریای خزر، ‌موضوعات مرزی، مبارزه با جرایم سازمان یافته و مواد مخدر انجام شد که حاصل آن امضای این سند امنیتی است.


محمدنجار امضای این موافقتنامه امنیتی را سنگ بنای خوبی برای افزایش مناسبات و همکاریهای متعدد ایران و روسیه در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و بازرگانی دانست و ابراز امیدواری کرد تهران و مسکو از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده کنند.


وزیر کشور روسیه نیز در سخنان کوتاهی پس از امضای این موافقتنامه امنیتی گفت: وزارتخانه‌های کشور ایران و روسیه دارای مسائل مشترکی برای اقدام هستند که مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی عمده‌ترین آن است چرا که مبارزه با این جرایم برای مسکو و تهران از اهمیت بسیاری برخوردار است.


ولادیمیر کولوکولتسوف همچنین بر تعامل و همکاری برای حل موضوعات مربوط به دریای خزر تأکید کرد و افزود: با امضای این موافقتنامه امنیتی، حرکت رو به جلو تهران و مسکو دارای سند روشن شد و این سند به توسعه روابط دو وزارتخانه کمک بیشتری خواهد کرد و امیدواری به آینده این همکاری‌ها بیشتر می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر