سرخط خبرها:
کد خبر: 11560 A

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی:

دولت های آینده کلید موفقیتشان در دست کارگران است و از آنجایی که کارگران بیشترین جمعیت را در کشور دارند، بی توجهی به آنها می تواند ضربه بزرگی به پیشرفت و میزان رضایت مندی مردم از دولت ها بزند.

روح الله بیگی در زمینه نقش کار و کارگران در کشور تاکید کرد: اگر کارگران فقط یک روز کار نکنند و یا کار را تعطیل کنند، قدر و نقش آنها در جامعه بیشتر مشخص می شود.

بیگی در همین راستا اظهار داشت: نباید شرایط را برای کار کارگران به گونه ای فراهم کرد که آنها به فکر تحسن و کار نکردن بیفتند تا دیده شوند. اما متاسفانه برخی بی توجهی ها به برخی کارگران این ذهنیت را برای آنها پر رنگ کرده است.

وی ادامه داد: کارگران مظلوم ترین، بی توقع ترین و سخت کوش ترین قشر جامعه هستند و هر کجا که پویایی است به دلیل حضور و کار کارگران است.

نماینده شاهین دژ در مجلس نهم شورای اسلامی افزود:هر جایی که کارگر نباشد آنجا در تعطیلی و خمودگی است.

وی تاکید کرد: نقش کار و کرگر در هر جامعه ای مخصوصا در جوامع در حال توسعه بسیار موثر است و اگر آنها نادیده گرفته شوند، قطعا از مرحله گذار برای رسیدن به توسعه یافتگی عبور نخواهند کرد و یا این مرحله گذار بسیار دیر طی خواهد شد.

بیگی با اشاره به لزوم اهمیت دادن دولت به این قشر نیز گفت: دولت نهم، دهم و یا یازدهم هیچ فرقی نمی کند چراکه اگر می خواهیم کشوری پویا داشته باشیم باید دولت ها به قشر کاگر توجه کنند. دولت هایی دچار خمودگی می شوند که به این قشر بی توجه هستند.

وی ادامه داد: دولت های آینده کلید موفقیتشان در دست کارگران است و از آنجایی که کارگران بیشترین جمعیت را در کشور دارند، بی توجهی به آنها می تواند ضربه بزرگی به پیشرفت و میزان رضایت مندی مردم از دولت ها بزند.

نماینده شاهین دژ در پایان گفت: متاسفانه دولت دهم در برخی موارد به کارگران توجه چندانی نداشت. تعطیلی برخی کارخانه ها و بیکار شدن کارگران به واسطه تعطیلی این کارخانه ها موجب عدم رضایت کارگران از شرایط کاری شد. اما مجلس برای دفاع از حقوق کارگران با تصویب شرایط بیمه آنها و وضعیت قراردادهایشان سعی در حمایت از آنها کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر