کد خبر: 11400 A

در ادامه سفر به امارات صورت گرفت؛

بهترین راه گسترش و توسعه روابط در همه زمینه‌ها گفت‌و‌گو است. جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش و توسعه روابط با همسایگان به ویژه امارات است.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، پارلمانی و ایرانیان وزارت امور خارجه، در ادامه سفر خود به امارات با محمد المر رییس مجلس اتحادی امارات دیدار و درخصوص مسائل فیمابین دو کشور گفت‌و‌گو و تبادل نظر کرد.

به گزارش ایلنا، در این ملاقات قشقاوی سلام‌های گرم لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی را به رییس مجلس امارات ابلاغ کرد.

معاون کنسولی و مجلس وزارت خارجه در این دیدار اظهار داشت پارلمان‌ها آیینه تمام نمای مردم و صدای ملت‌ها هستند. بهترین راه گسترش و توسعه روابط در همه زمینه‌ها گفت‌و‌گو است. جمهوری اسلامی ایران همواره خواهان گسترش و توسعه روابط با همسایگان به ویژه امارات است.

قشقاوی با اشاره به شرایط منطقه افزود: فتنه‌های زیادی در منطقه توسط بدخواهان و بیگانگان صورت می‌گیرد که ما باید دست بدست هم بدهیم و آن‌ها را بی‌اثر کنیم.

محمد المر نیز در این ملاقات روابط دو کشور ایران و امارات را تاریخی و ریشه دار توصیف و تاکید کرد این روابط باید برحسن همجواری استوار شود. وی افزود مسائل فیمابین دو کشور با تکیه بر دوستی، برادری، گفت‌و‌گو و منافع دو کشور قابل حل و فصل است.

این ملاقات که عصر روز پنج شنبه در دفتر کار محمد المر در مجلس اتحادی در شهر دبی منعقد شد، در ادامه برنامه‌های قشقاوی در حاشیه برگزاری هفتمین کمیسیون مشترک کنسولی دو کشور در امارات می‌باشد. روز گذشته صورتجلسه همکاری‌های کنسولی دو کشور در چهارده بند به امضای معاونین وزارت خارجه دو کشور رسید.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر