کد خبر: 83099 A

برای پاسخگویی به سوال نماینده مردم تهران؛

علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشور نیز برای پاسخگویی به سوالات آقایان ایرج ندیمی، احمد توکلی، حسین دهدشتی، جعفر قادری، نوذر شفیعی و مهدی دواتگری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می‌یابد.

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یکشنبه و سه‌شنبه هفته آینده تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، در جلسه روز یکشنبه ۲ تیر، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، پس از بررسی لایحه تعیین حریم حفاظتی و امنیتی اماکن و تاسیسات کشور گزارش‌های کار‌گروه‌های حقوق بشر و مطالبات ملی این کمیسیون را استماع می‌کند.

همچنین روز سه‌شنبه ۴ تیرماه کمیسیون امنیت ملی مجلس میزبان سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای پاسخگویی به سوالات آقایان احمد شوهانی،‌محمدسعید اربابی، نمایندگان ایلام و ایرانشهر، سرباز و دلگان است و پس از آن نیز احمد وحیدی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جهت پاسخگویی به سوال جواد هروی نماینده قائنات و زیر‌کوه در کمیسیون حضور خواهد یافت.

در ادامه این جلسه همچنین حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات برای پاسخگویی به سوال بیژن نوباوه نماینده مردم تهران، و مصطفی محمدنجار، وزیر کشور برای پاسخگویی به سوالات آقایان عوض حیدر‌پور، احمد شوهانی، جواد کریمی قدوسی، محمدعلی مددی، علی علیلو، سوال مشترک غلامرضا کاتب، علیرضا خسروی و عبد‌الرحمان رستمیان و همچنین سوال مشترک امیر عباس سلطانی، حمیدرضا عزیزی فارسانی، سید سعید زمانیان دهکردی و مجید جلیل سرقلعه، و حمیدرضا پشنگ و ناصر کاشانی، مهمان کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌شود.

علاوه بر این علی‌اکبر صالحی وزیر امور خارجه کشور برای پاسخگویی به سوالات آقایان ایرج ندیمی، احمد توکلی، حسین دهدشتی، جعفر قادری، نوذر شفیعی و مهدی دواتگری در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس حضور می‌یابد.

کمیته امنیت مجلس نیز روز سه‌شنبه بررسی طرح همترازی و ارزشیابی مدارک دریانوردان و همچنین بررسی لایحه موافقتنامه همکاری وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران و وزارت کشور فدراسیون روسیه در دستور کار قرار دارد.

کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز روز سه‌شنبه پس از بررسی لایحه موافقتنامه دوجانبه همکاری‌های فرهنگی، علمی، آموزشی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت اوگاندا و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون تحدید مسئولیت برای دعاوی دریایی، لایحه عضویت جمهوری اسلامی ایران در اتحادیه بیمه‌گران و اتکایی‌گران خطر‌های تجاری و غیر‌تجاری در کشضور‌های عضو سازمان تعاون اسلامی و موسسه تضمین اعتبارات صادراتی و سرمایه‌گذاری عربی را مورد رسیدگی قرار می‌دهد و در نهایت نیز لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پیمان مودت و همکاری در جنوب شرق آسیا مورد ارزیابی اعضا کمیته قرار می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر