کد خبر: 82365 A

قاضی‌پور:

براساس آیین نامه قانون بودجه یکساله است و آن را باید یکساله بست و آخر شهریور ماه بودجه یک و نیم ساله می شود که خلاف قانون است و لازم است به این پیشنهاد رأی داده نشود.

نماینده مردم ارومیه در مجلس در مخالفت با طرح دوفوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات پروژه های تملک دارایی گفت: با توجه به جابجایی هیات دولت، هرگونه جابجایی بودجه مشکل زا است.

به گزارش ایلنا، نادر قاضی پور در مخالفت با طرح دوفوریتی تمدید مهلت جذب اعتبارات پروژه های تملک دارایی های تملک سرمایه ای قانون بودجه سال ۹۱ کل کشور گفت: از آنجا که بودجه یکساله است طبق قانون و ماده ۱۸۶ آیین نامه داخلی مجلس دولت باید لایحه را تا ۱۵ آذر تحویل دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه احمدی نژاد با تاخیر چندماهه لایحه بودجه را تحویل مجلس می دهد، افزود: این اقدام نیاز به نقد و بررسی دارد که این فرصت سوزی به نفع چه اشخاصی و به ضرر ملت است.

وی با بیان اینکه مفسر سیاسی اقتصادی در نقد و بررسی اظهارنظر خواهند کرد و این سه سال تاخیر در ارائه لایحه بودجه را در کتاب ها خواهند نوشت، افزود: اما لایحه بودجه سال ۱۳۹۱ در دوازده بهمن سال ۹۱ تحویل مجلس شد و مجلس دو دوازدهم را تصویب کرد و نهایتاً در ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱ به تایید شورای نگهبان رسید و ابلاغ شد. یعنی یکسال از آن گذشته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه برای حل مشکلات مناطق سردسیر مهلت جذب اعتبارات پروژه های تملک دارایی سرمایه ای در تاریخ ۳۰ تیرماه ۱۳۹۲ تمدید شده است، گفت: حدود ۲ ماه از زمان اجرای بودجه مانده است. سپری شدن این مدت را می خواهید ۲ ماه افزایش دهید.

وی با بیان اینکه هیات دولت در حال تغییر است و هرگونه جابجایی بودجه مشکل زا خواهد شد، ادامه داد: بنابراین به این دوفوریتی رأی ندهید تا کار کارشناسی بر آن انجام شود تا برای دولت آینده عبرتی شود تا ۱۵ آذر ۱۳۹۲ لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ را به مجلس بدهد تا مجلس هم تا آخر سال آن را تصویب کند.

قاضی پور با بیان اینکه اگر پیشنهاد دوفوریتی را تصویب کنید برای دولت آینده هم بدعت شده و بودجه سال آینده را با تاخیر ارائه خواهد داد، گفت: با این پیشنهاد مخالفت کنید تا همه بدانند فصل الخطاب قانون است.

نماینده مردم ارومیه درمجلس با بیان اینکه به آیین نامه داخلی مجلس قسم خوردیم، گفت: براساس آیین نامه قانون بودجه یکساله است و آن را باید یکساله بست و آخر شهریور ماه بودجه یک و نیم ساله می شود که خلاف قانون است و لازم است به این پیشنهاد رأی داده نشود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر