کد خبر: 82271 A

از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت می‌گیرد؛

وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن ایجاد سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری برای تجارت داخلی و خارجی با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اتاق بازرگانی و اتاق تعاون صدور‌، تمدید و ابطال کارت بازرگانی را از طریق سامانه فوق با هدف پیشگیری از بروز تخلفات و قاچاق کالا و ارز ساماندهی کنند.

نمایندگان مجلس، وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف به ایجاد سامانه‌هایی در خصوص کاهش زمینه بروز قاچاق کالا و ارز کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، موکلان مردم در مجلس صبح امروز در صحن علنی پارلمان در ادامه بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز وزارت صنعت، معدن و تجارت را موظف ساختند با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و وزارت اقتصاد و سایر دستگاه‌های زیربط سامانه نرم افزاری جامع یکپارجه سازی و نظارت بر فرآیند تجارت مردم را به منظور کاهش زمینه‌های بروز قاچاق کالا و ارز را ایجاد کنند.

بر این اساس وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن ایجاد سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری برای تجارت داخلی و خارجی با همکاری ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و اتاق بازرگانی و اتاق تعاون صدور‌، تمدید و ابطال کارت بازرگانی را از طریق سامانه فوق با هدف پیشگیری از بروز تخلفات و قاچاق کالا و ارز ساماندهی کنند.

در ادامه بررسی لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز موارد اعاده شده از سوی شورای نگهبان، دارای ابهام شناخته شد و در سایر موارد و بندهای قانونی به کمیسیون اقتصادی برای بررسی بیشتر ارجاع داده شد.

این موارد شامل قوانین گمرکی در رابطه با قاچاق کالا و ارز و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر