کد خبر: 82253 A

با تصویب نمایندگان؛

دولت باید از طریق وزارت اطلاعات و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی سامانه‌ای جهت شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق را ایجاد کند. این مواد تصویب شده باید توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد شود.

دولت باید از طریق وزارت اطلاعات و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی سامانه‌ای جهت مبارزه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق را ایجاد کند. این مواد تصویب شده باید توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نمایندگان مجلس در صحن علنی مجلس درخصوص مواردی از لایحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز که از سوی شورای نگهبان به کمیسیون امور اقتصادی و دارایی ارجاع داده شده بود ضمن بررسی آن‌ها و اصلاح بندهای گفته شده این موارد را به تصویب رساندند.

براین اساس نمایندگان دولت را مکلف کردند به منظور پیشگیری از ارتکاب قاچاق و شناسایی نظاممند آن سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند جدید جهت نظارت بر فرایند واردات، صادرات، ‌حمل، نگهداری و مبادله کالا وارز را ایجاد و راه اندازی کنند.

همچنین دولت باید از طریق وزارت اطلاعات و با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی سامانه‌ای جهت مبارزه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق را ایجاد کند. این مواد تصویب شده باید توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ایجاد شود.

در همین زمینه مجلس با تصویب بندی به این موضوع اشخاص حقیقی و حقوقی را مکلف به رعایت کلیه مقررات و احکام این قانون و الزامات مربوط به سامانه‌های راه اندازی شده کرد.

براساس این اشخاص حقیقی متخلف به محرومیت از اشتغال به حرفه خود به یک سال و اشخاص حقوقی به ممنوعیت از فعالیت تجاری تا شش ماه محروم می‌شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر