کد خبر: 71515 A

اصغرزاده در جمع خبرنگاران:

اصولگرایان باید جواب دهند که چرا رئیس دولتی که انتخاب کرده‌اند این گونه نقض‌حقوق می‌کند/ هاشمی 92 به مجموع نیازهای مردم پاسخگوست/ هاشمی در جهت منافع ملی وارد عرصه شد / اصولگرایان عاقل و معتدل به یقین از هاشمی حمایت خواهند کرد.

فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: هاشمی عصر روز گذشته با حضور خود در وزارت کشور آرایش سیاسی اصولگرایان را کاملا برهم ریخت.

به گزارش خبرنگار ایلنا ابراهیم اصغرزاده در حاشیه صحن علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران بیان داشت: اکثریت مردم معتقدند که دولت نتوانسته به خوبی در حوزه اقتصادی و معیشتی عمل کند و حتی اصولگرایان نیز در حال حاضر از این موضوع و عملکرد احمدی نژاد گله‌مند هستند و احساس رضایت نمی‌کنند.

وی بیان داشت: اصولگرایان به دلیل اینکه از احمدی نژاد حمایت کرده اند می بایست جواب بدهند که چرا رئیس دولتی که انتخاب کرده اند این گونه نقض حقوق می کند.

اصغرزاده خاطرنشان کرد: اصولگرایان تندور حتی اگر رابطه با مشکلات اقتصادی دولت اعتراضی نداشته باشند به طور یقین همگی آنها در زمینه هلوکاست و سیاست های خارجی احمدی نژاد در سخنرانی های خود معترض بودند.

این کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در ادامه بیان داشت: احمدی نژاد در حوزه مسائل داخلی و نگرش ایدئولوژیک برخلاف قانون اساسی صحبت کرده است و زمانی که می خواست 45 هزار تومان را به عنوان یارانه به مردم پرداخت کند بیان داشت این محصول امام زمان است و در حال حاضر شاهد هستیم که احمدی نژاد براساس ایدئولوژی خود با ابزار دینی و عقیدتی مردم بازی کرده است و امروز نیز باید پاسخگو باشد که آیا گرانی های حال حاضر نیز محصول امام زمان است.

وی با بیان این مطلب که در بیان عقاید خود ابا ندارم گفت: بخشی از ایدئولوژی دولت محافظه کاری است ولی این محافظه کاری وی نیز به خوبی در کشور اجرا نشده است.

وی همچنین در رابطه با آرایش سیاسی انتخابات اصولگرایان با حضور هاشمی گفت:‌ هاشمی با آمدن خود آرایش سیاسی اصولگرایان را تاحدودی تحت تاثیر قرار داد و اصولگرایان بر خود واجب می دانند که تغییراتی در آرایش سیاسی خود انجام دهند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا فکر می کنید هاشمی رای قابل قبولی دارد گفت: من معتقدم که هر کاندیدایی رای منفی دارد اما این به گونه ای نیست که فکر کنید که هاشمی رای ندارد و اگر هم در سال 84 شاهد شکست هاشمی بودیم به این دلیل بود  که جناح چپ خط امام در مجلس سوم رد صلاحیت شدند و نمی توانستند در عرصه حضور پیدا کنند و این خود دلیلی بر شکست هاشمی بود و من این فراز و نشیب ها را ناشی از عملکرد فرد نمی دانم بلکه اقتضائیات کشور سبب شده بود که ایشان در سال 84 رای نیاورد.

اصغرزاده خاطرنشان کرد: من با حباب  و توهم های سیاسی که امروزه بیان می شود مثلا اینکه کشور نیاز به یک قهرمان دارد تا نجات یابد مخالف هستم.

وی افزود: برای اینکه ببنیم هاشمی رای دارد یا نه باید اول باید به شعارهای انتخاباتی وی توجه کنیم و برنامه هایی که در اختیار دارد چرا که هاشمی رفسنجانی سال 92 هاشمی باید متفاوت تر از سال 84 باشد و همچنین می بایست به کمپین هایی که علیه هاشمی در کشور تشکیل می شود نیز توجه کنیم چرا ممکن است همین کمپین ها بار منفی را در مردم علیه هاشمی ایجاد کنند.

اصغرزاده در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری مبنی بر اینکه آیا فکر نمی کنید که هاشمی با حضورش می خواهد بازگشت به عقب داشته باشد گفت: با هوشمندی ای که از هاشمی سراغ دارم قطع به یقین می دانم که هاشمی بازسازی را به گونه ای انجام خواهد داد که مورد حمایت افراد متوسط و حتی طبقه مشهور نیز خواهد شد.

اصغرزاده در پاسخ به سوال خبرنگار دیگر مبنی براینکه فکر نمی کنید هاشمی رد صلاحیت شود گفت: امکان پذیر نیست که هاشمی را رد صلاحیت کنند چراکه هاشمی جایگاهی دارد که نمی توانند وی را رد صلاحیت کنند وگرنه نظام زیر سوال می رود.

وی با بیان این مطلب که در انتخابات باید به فضاسازی های مجازی و کاربردهای تبلیغاتی اشاره کرد و گفت:‌ ورود هاشمی در ساعت 5 و 56 دقیقه در وزارت کشور کاملا آرایش اصولگرایان را برهم زد و هاشمی باید از تیز هوشی خود برای پاسخ به پرسش هایی که وجود دارد استفاده کند تا بتواند رای لازم را به دست آورد.

اصغرزاده همچنین در رابطه با بالا بودن سن هاشمی نیز گفت: هاشمی تجربه دارد و این تجربه وی برای کشور ارزشمند است و من معتقدم که رئیس جمهور می بایست از یک سیستم منطقی برخوردار باشد و با سیستم سیاسی که با بی نظمی دولت احمدی نژاد مواجه شده است نیازمند یک رئیس جمهور خلاق است نه رئیس جمهور پوپولیستی.

وی گفت:‌هاشمی سال 92 باید هاشمی ای باشد که بتواند به مجموع نیازهای مردم پاسخگو باشد؛ هاشمی سال 92 با هاشمی سال های گذشته فرق دارد.

وی بیان داشت:‌ اصولگرایان باید در برابر هاشمی آرایش سیاسی خود را تغییر دهند و به زودی برای جذب توده های مردم نقد دولت احمدی نژاد را در کارنامه خود خواهند داشت.

وی افزود: منافع ملی برای ما فراتر از منافع شخصی است و هاشمی در جهت منافع ملی وارد عرصه شده و ما نیز از همین منافع می خواهیم که از وی حمایت کنیم.

اصغرزاده بیان داشت: هاشمی برای خلق حماسه سیاسی وارد عرصه انتخابات شده است و در این جهت نیز قطع به یقین منافع ملی را در نظر داشته است و با پاسخ های هاشمی به مردم قطع به یقین پیروز خواهد شد.

وی افزود: در مقابل آرایش سیاسی و انتخاباتی کشور دو گرایش وجود دارد گرایشی که رادیکال هستند  و در طرف دیگر اصولگرایان عاقل و معتدل و به قول من خردگرا و عقلگرا که قطع به یقین از هاشمی حمایت خواهند کرد.

وی در پایان افزود:‌ من معتقدم که اصلاح طلبان حق حیات دارند و زنده هستند و اصلاح طلب مرده وجود ندارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر