کد خبر: 71457 A

توسط نمایندگان تصویب شد؛

با تصویب بند 9-3 وزارت نفت مکلف است تا مبلغ 5 هزار میلیارد ریال را در سال 92 به پروژه ها اختصاص دهد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در صحن علنی مصوب کردند که وزارت نفت از طریق شرکت های تابعه ذیربط مکلف است تا مبلغ 5 هزار میلیارد ریال از محل مازاد تراز صادرات و واردات گاز طبیعی در سال 92 را به پروژه های مربوط اختصاص دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی امروز در بررسی بند 9-3 لایحه بودجه کل کشور مصوب کردند که وزارت نفت از طریق شرکت های تابعه ذیربط موظف است علاوه بر دریافت نرخ گاز به ازای هر متر مکعب گاز طبیعی یک صد ریال به عنوان عوارض از مشترکین دریافت و پس از واریز به خزانه داری کل کشور منابع مذکور به عنوان درآمد شرکت های ذیربط محسوب نمی شود و مشمول مالیات نمی باشد.

وزارت نفت از طریق شرکت های تابعه ذیربط مکلف است تا مبلغ 5 هزار میلیارد ریال از محل مازاد تراز صادرات و واردات گاز طبیعی در سال 92 را به پروژه های مربوط اختصاص دهد.

لازم به ذکر است که لاهوتی نماینده مردم لنگرود پیشنهاد بازگشت این بند به دولت را داشت تا با بررسی بیشتر در صحن مطرح شود و حجت الاسلام سلیمی با این پیشنهاد مخالفت کرده و ایرج ندیمی موافق این طرح بود و این طرح با 106رای مخالف به تصویب نمایندگان نرسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر