کد خبر: 71240 A

سعیدی در گفت وگو با ایلنا:

متاسفانه در سه دهه گذشته بخش عمده‌ای از مسائل فرهنگی مورد غفلت دولت‌ها واقع شده است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی شهر تهران گفت: متاسفانه در سه دهه گذشته بخش عمده ای از مسائل فرهنگی مورد غفلت دولت ها واقع شده است.

سعیدی در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با بیان این که کارفرهنگی الزامات فرهنگی خود را می طلبد و در هر حال یک سری ساز و کارهایی دارد گفت: باید به مسائل فرهنگی در کشور توجه شود به گونه ای که این مساله قربانی مسائل دیگر نشود.

وی با اشاره به اینکه بعد از 34 سال پس از پیروزی انقلاب به مرحله ای رسیدیم که یکی از آسیب هایی که در زمینه فرهنگی دیده می شود مساله بدحجابی است گفت: این موضوع زایده عوالم مختلفی است که هم زمینه سیاسی و هم زمینه فرهنگی دارد که بایستی ریشه این مساله را در موضوعات فرهنگی پیگیری کنیم که یکی از علت های این مشکلات فرهنگی این است که نتوانسته ایم با یک انسجام و با یک برنامه همراه شویم.

وی با عنوان این که صهیونیسم بین الملل مستمرا برای پدیده بدحجابی در کشورمان کار می کند عنوان کرد: ما در این زمینه قصورات زیادی داشتیم که نباید تمامی مشکلات را به بخش انتظامی منتقل کنیم که اگر فقط منتظر نیروی انتظامی در این زمینه باشیم نه تنها مشکل علاج نخواهد شد بلکه مشکل دیگری ههم به دنبال خواهد داشت.

سعیدی با بیان این که ریاست جمهور هم رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد و هم دستگاه های فرهنگی زیرنظر وی است اظهار داشت: کاندیداهای ریاست جمهوری باید یکی از برنامه های خود را مهندسی فرهنگی قرار دهد که در قالب این برنامه بایستی پیوست های فرهنگی در تمام بخش ها دیده شود.

عضو کمیسیون اجتماعی فرهنگی مجلس شورای اسلامی با عنوان این که برنامه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی لازم و ملزوم یکدیگرند اظهار داشت: در حال حاضر می بینیم که کاندیداهای ریاست جمهوری در اولویت برنامه های خود مشکلات اقتصادی را دیده اند بدون اینکه به فرهنگ توجه کنند که اگر تمام محوریت ها اقتصاد باشد بدون اینکه به فرهنگ توجه کنیم راه به جایی نخواهیم برد.

سعیدی در خصوص جناح های اصولگرا و اصلاح طلبان گفت: با حضور جریان های اصلاح طلب که به چارچوب نظام معتقدند بما در جامعه شاهد شور انتخاباتی خواهیم بود و اصولگرایان هم هرچند دیدگاه های مختلف با یکدیگر دارند اما حضور تمامی این ها تنور انتخابات را داغ می کند.

این نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: متاسفانه در سه دهه گذشته بخش عمده ای از مسائل فرهنگی مورد غفلت دولت ها واقع شد.

سعیدی در پایان خاطرنشان کرد: دولت احمدی نژاد نیز برخلاف شعارهایی که داد در ارتباط مسائل فرهنگی نتوانست کاری انجام دهد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر