کد خبر: 57715 A

در دیدار بروجردی با سفیر ژاپن تأکید شد

بروجردی با اشاره به تحولات افغانستان و عراق تقویت همکاری‌های مشترک در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم و اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی را بسیار با اهمیت دانست.

در دیدار «کوهی مانه‌دا» سفیر جدید ژاپن در ایران با رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بر گسترش همکاری‌های دوستانه دو کشور تأکید شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، علاءالدین بروجردی صبح امروز در دیدار با «کوهی مانه‌دا» سفیر جدید ژاپن در کشورمان دیدگاه مثبت مردم ایران نسبت به ژاپن را سرمایه‌ای ارزشمند برای گسترش مناسبات فی‌مابین خواند و اظهار داشت: نباید اجازه داد این سرمایه ارزشمند و روابط دوستانه تاریخی دو ملت در مایه تصمیمات سیاسی که از سوی قدرت‌های جهانی بر روابط تحمیل می‌شود، خدشه وارد شود.

وی در همین زمینه بر نقش مهم همکاری‌های پارلمانی فی‌مابین دو کشور تأکید کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران برای تقویت و تحکیم صلح و آرامش پایدار در منطقه خاطرنشان کرد: تقویت و تحکیم صلح و امنیت پایدار در منطقه تنها در پرتو تفاهم و همکایر نزدیک کشورهای منطقه امکان‌پذیر است و گسترش روابط ایران و ژاپن در این چارچوب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

بروجردی با اشاره به تحولات افغانستان و عراق تقویت همکاری‌های مشترک در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم و اجرای پروژه‌های مشترک اقتصادی را بسیار با اهمیت دانست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران سوریه، حمایت قدرت‌های جهانی از گروه‌های تروریستی در سوریه را اشتباه راهبردی خواند و تصریح کرد: تقویت گروه‌های تروریستی و ارسال سلاح برای آنها در سوریه سبب گسترش ناامنی در کل منطقه خواهد شد.

«مانه‌دا» سفیر جدید ژاپن در تهران نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور در کشورمان به اراده کشورش برای گسترش همکاری‌های دوستانه فی‌مابین تأکید کرد و گفت: نقش و جایگاه ایران برای تقویت صلح و امنیت در منطقه بسیار مهم است.

وی مناسبات دو کشور را دارای پیشینه تاریخی و دوستانه خواند و افزود: همکاری‌های پارلمانی جزو مهمی از روابط دوستانه دو کشور است و مقامات بلند‌پایه سیاسی ژاپن در سال‌های اخیر همواره عضو گروه دوستی پارلمانی با ایران در مجلس ژاپن بوده‌اند.

وی در پایان حل بحران سوریه را تنها از طریق گفت‌وگو و راه‌های مسالمت‌آمیز امکان‌پذیر دانست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر