کد خبر: 57671 A

قاضی پور در اخطار قانون اساسی:

حذف ماده 3 قانون انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ظلم فاحش به خانواده شهدا است/: آنهایی که این پیشنهاد را مطرح می کنند یا با این پیشنهاد موافقت می کنند با شوراهای شهر خود اختلاف دارند.

نماینده ارومیه گفت: حذف ماده 3 طرح اصلاح موادی از قانون تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای کشور و انتخاب شهرداران ظلم فاحشی به خانواده جانبازان، ایثارگران و شهدا است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، نادر قاضی پور در صحن علنی بعد از ظهر امروز مجلس در اخطار اصل سوم بند 9 و 8 در رابطه با تبعیضات ناروا و مشارکت عامه مردم در سرنوشت سیاسی، اجتماعی و فرهنگی گفت: بهتر است در بحث انتخابات شوراها تعهد را ملاک قرار دهیم چراکه سواد برای آنها آنچنان کارایی ندارد.

وی در ادامه افزود: ما خودمان تصویب کردیم که یک دوره کار در شوراهای نمایندگی مجلس یک پای مدرک تحصیلی محسوب شود و این ظلم فاحشی است برای ایثارگران، خانواده شهدا و جانبازان چراکه آنها چندین دوره است که در برخی از روستاها عضو شورای شهر هستند.

نماینده ارومیه خطاب به نمایندگان گفت: آنهایی که این پیشنهاد را مطرح می کنند یا با این پیشنهاد موافقت می کنند با شوراهای شهر خود اختلاف دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر