کد خبر: 57501 A

مصری در جمع خبرنگاران:

حقوق بازنشستگان حداکثر 17 استان هنوز پرداخت نشده است و مااز مسوولان استدعا داریم که در این روزهای پایان سال حقوق این افراد راواریز کند.

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: پس از تصویب لایحه سه دوازدهم شورای نگهبان با تشکیل جلسه‌ای این لایحه را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عبدالرضا مصری در حاشیه صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی با حضور درجمع خبرنگاران بیان کرد: دولت قرار بود در 15 آذرماه لایحه بودجه سال 92 کل کشور را به مجلس تقدیم کند اما این امر در اسفندماه آغاز شد و نمایندگان سعی کردند تا بسیار مختصر لایحه سه دوازدهم را در مجلس به تصویب برسانند اما ازآنجایی که شورای نگهبان در رابطه با انتخابات سال آتی با مشکلاتی مواجه می شد لذا امروز مجلس تشکیل جلسه داد تا لایحه سه دوازدهم را اصلاح کند.

وی افزود: شورای نگهبان برای ابلاغ هرچه سریعتر لایحه سه دوازدهمی که امروز به تصویب رسید تشکیل جلسه داد و این مصوبه مجلس را تایید کرد.

سخنگوی هیات رییسه مجلس گفت: براساس این مصوبه دولت نمی‌تواند بیش از سه دوازدهم از بودجه را برداشت کند و نمایندگان با 3 درصد تنخواه ماده یک قانون تنظیم برخی از درآمدهای دولت را در لایحه سه دوازدهم مستثنی کرد و اگر این استثنا صورت نمی‌گرفت دولت از 164 هزار میلیارد بودجه نمی‌تواند سه دوازدهم را برداشت کند اما با این تنخواه 5 هزار میلیارد تومان کل بودجه 91 سه دوازدهم اش را برای تامین اعتبارات برداشت خواهد کرد.

وی گفت: پرداخت هرگونه یارانه و سود سهام از سوی دولت به مردم در آستانه انتخابات ممنوع است و این مصوبه سه دوازدهم پس از تایید شورای نگهبان به دولت برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

وی در ادامه به 16-17 استان کشور که بازنشستگان هنوز نتوانستند حقوق و عیدی خود را دریافت کند اشاره کرد وگفت: حقوق حداکثر 17 استان هنوز پرداخت نشده است و مااز مسوولان استدعا داریم که در این روزهای پایان سال حقوق این افراد راواریز کند.

وی افزود: دولت می بایست همانگونه که یارانه‌ها را یک شبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌کند حقوق بازنشستگان و عیدی آنها را نیز به صورت هماهنگ در سراسر کشور واریز می‌کرد تا شائبه هایی برای مردم ایجاد نشود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر