کد خبر: 4730 A

در اعتراض به نامه حمایت از ابقاء مرتضوی مطرح شد؛

برای مجلس خیلی بد است که یک عده از نمایندگان از یک نفر که متهم است حمایت کنند.

نماینده تهران گفت: برای مجلس خیلی بد است که یک عده از نمایندگان از قاضی معلقی که در پرونده مهم ملی متهم بزرگی است، حمایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد توکلی در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی در تذکری بااشاره به جمع آوری امضا از سوی مسئولان سازمان تامین اجتماعی از نمایندگان مجلس به نام حمایت از تغییر نام این سازمان و حمایت از سعید مرتضوی به عنوان رئیس آن، از هیات رئیسه مجلس خواست از حیثیت مجلس دفاع کند.

وی گفت: اگر حیثیت مجلس لطمه بخورد قانونگذاری لطمه می‌خورد و قانون بی‌اعتبار می‌شود.

وی ادامه داد: دیروز خبرگزاری‌ها اعلام کردند که ۱۶۴ نفر از نمایندگان نامه‌ای را در حمایت از قاضی معلقی که در پرونده مهم ملی متهم بزرگی است امضا کرده‌اند.

توکلی افزود: تعدادی از نمایندگان هم مراجعه کردند به بنده که چنین چیزی نبوده و نامه تقدیر از تغییر ساختار را امضا کرده‌ایم. یکی از نمایندگان هم امضای خود را تکذیب کرد.

وی تصریح کرد: برای مجلس خیلی بد است که یک عده از نمایندگان از یک نفر که متهم است حمایت کردند.

نماینده تهران گفت: اینکه از نمایندگان با رودربایستی امضا بگیرند درست نیست، رودربایستی امری طبیعی است، پیامبر هم درباره مهمانانش رودربایستی داشت و خدا به داد ایشان رسید.

توکلی با بیان اینکه هیات رئیسه باید از اعتبار مجلس دفاع کند، ادامه داد: ۳ نفر از تامین اجتماعی طی ۲ ماه گذشته به مجلس می‌آمدند و با رودربایستی از نمایندگان امضا می‌گرفتند.

نماینده تهران خواستار آن شد که هیات رئیسه مجلس متن و امضاهای این نامه را اعلام کند.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به این تذکرات گفت: بعضی از نمایندگان به بنده مراجعه کردند و اظهار داشتند که تحت عنوان دیگری این نامه را به امضا رسانده‌اند.

رییس مجلس خطاب به نمایندگان گفت: توجه داشته باشید برای امضای اینگونه نامه‌ها به اعتماد سخنان گوینده برگه‌ای را امضا نکنید.

لاریجانی تاکید کرد: دستگاهی که چنین خبطی را انجام داده و چنین امضاهایی را گرفته پیگیری می‌کنیم و برخورد خواهیم کرد که تحت یک عنوان امضا می‌گیرند و تحت عنوان دیگر منعکس می‌کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر