کد خبر: 4652 A

ندیمی در اخطار اصل ۸۸:

در سوال الیاس نادران آمده است که محمدرضا رحیمی سوال و مصاحبه‌ای را مطرح کرده و اکنون نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد می‌خواهند که پاسخگو باشد

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: زمانی می‌توانیم از وزرا سوال کنیم که کم کاری یا سوال در حیطه وظایف کاری وزیران باشد نه اینکه شخص دیگری حرفی زده باشد و وزیر بخواهد در آن مورد پاسخ دهد.

به گزارش خبرنگار ایلنا ایرج ندیمی براساس اخطار اصل ۸۸ قانون اساسی با بیان این مطلب که در مورد سوال از رییس جمهور می‌بایست حداقل یک چهارم از نمایندگان مجلس سوال از رییس جمهور را امضاکنند گفت: در رابطه با سوال از وزیر نیز باید سوال کنندگان از وظایف کاری وزرا سوال کنند زیرا وزیر حق دارد در رابطه حوزه کاری خود پاسخگو باشد.


ندیمی با بیان این مطلب که رویکرد سوال از جهات مختلف می‌تواند وزیران را به تحرک در زمینه مطالبات مردم بردارد گفت‌: وزیران می‌بایست در حیطه وظایف کاری و اختیاراتی که در وزارت خانه خود دارند پاسخگوی سوالات باشند.


وی افزود: در سوال الیاس نادران آمده است که محمدرضا رحیمی سوال و مصاحبه‌ای را مطرح کرده و اکنون نمایندگان مجلس از وزیر اقتصاد می‌خواهند که پاسخگو باشد و بهتر است نمایندگان در وظایف کاری وزیران از آنان سوال بپرسند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر