کد خبر: 4647 A

تابش در اخطار شفاهی خود در صحن علنی؛

کمیته مشترک دولت و مجلس نمی‌توانند قوانین را اصلاح کنند بنابراین دولت باید در قالب لایحه‌ای، مشکلات مطرح شده در جلسه غیرعلنی را به تفکیک به مجلس اعلام کند تا مجلس پس از بررسی مشکلات، اصلاحات لازم را در قالب تصویب قوانین انجام دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی گفت: نمایندگان مجلس می‌بایست بر حسن اجرای قوانین نظارت کنند لذا در این زمینه باید تمهیداتی اندیشیده شود که بتوانیم از تحریم‌ها آبرومندانه عبور کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا محمدرضا تابش با استناد به اصل ۵۳ قانون اساسی خطاب به لاریجانی گفت: کمیته مشترک با تدبیر شما و رییس‌جمهور تشکیل شد و اخیرا نیز تمهیدات خوبی اندیشیده است که منجر به عبور آبرومندانه با رعایتشان جمهوری اسلامی از مشکلات اقتصادی می‌شود اما آقایان در جلسه غیرعلنی به صراحت گفتند که برخی قوانین موجب تنگناهایی در حوزه اقتصادی شده است.


وی تاکید کرد: ‌بر اساس اصول مختلف قانون اساسی باید پرهیز از سلطه بیگانگان بر اقتصاد کشور و همچنین تمرکز حساب‌ها در خزانهٔ کل مبنای کار مسئولان اجرایی قرار گیرد.


این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس متذکر شد: کمیته مشترک دولت و مجلس نمی‌توانند قوانین را اصلاح کنند بنابراین دولت باید در قالب لایحه‌ای، مشکلات مطرح شده در جلسه غیرعلنی را به تفکیک به مجلس اعلام کند تا مجلس پس از بررسی مشکلات، اصلاحات لازم را در قالب تصویب قوانین انجام دهد.


تابش افزود: افزایش تولید دامی، صنعتی، کشاورزی باید مبنای کار قرار گیرد، پرداخت وام به بخش کشاورزی در سال گذشته ۹/۷ درصد بود که این عدد در سال جاری به ۶/۳ درصد کاهش یافته است.


لاریجانی در پاسخ به اخطار تابش گفت: مطالب دوستان در جلسه غیرعلنی مشاوره به نمایندگان بوده است و اگر قرار بر اصلاحی باشد باید از طریق مجلس انجام شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر