خبرگزاری کار ایران

ایلنا ارائه می‌دهد؛

متن كامل روخوانی احمدی‌نژاد از مكالمه مرتضوی و لاریجانی

asdasd
کد خبر : ۴۳۴۵۲

یک شخصی به نام آقای فاضل لاریجانی با آقای مرتضوی جلسه دارد. در این جلسه تأمین اجتماعی دارد یک قرارداد می‌بندد و شرکت‌هایش را به یک گروهی می‌فروشد که من به چند و چون آن کار ندارم خودشان هیئت امنا دارند، تشکیلات دارند، مدیر دارند و بازرس دارند خودشان می‌توانند رسیدگی کنند.

محمود احمدی‌نژاد در جریان بررسی استیضاح شیخ‌الاسلامی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی ویدئویی از ملاقات فاضل لاریجانی (برادر علی لاریجانی) و سعید مرتضوی در صحن علنی مجلس پخش کرد.

به گزارش  ایلنا، احمدی‌نژاد در خلال سخنان خود گفت: من نواری دارم که آقای سالک گفت که آن را پخش نکنید. رییس مجلس در واکنش به اظهارات وی گفت: اگر نواری دارید پخش کنید تا بعدا چیزی نماند.

رییس‌جمهور این ویدئو را در صحن علنی مجلس پخش کرد، به دلیل آنكه این ویدئو کیفیت بسیار پایینی ازنظر صدا داشت و مکالمات فاضل لاریجانی و سعید مرتضوی در این ویدئو به خوبی قابل شنیدن نبود رئیس دولت بخش‌هایی از این مكالمه را برای نمایندگان روخوانی كرد.

متن كامل و بدون دخل و تصرف ایلنا از روخوانی رئیس دولت دهم در پی می‌آید:

یک فردی به نام آقای میم که معاون مجتمع قضایی تهران است آمده و می‌گوید که می‌دانید من با یکی از برادران آقای لاریجانی رفت و امد خانوادگی داریم. مرتضوی می‌پرسد: ‌شما ارتباط دارید. معاون مجتمع قضایی می‌گوید بله. من می‌خواهیم این را بگویم که بقیه برادران به گرد پای فاضل نمی‌رسند و نمره‌هایشان پیش من صفر است. یعنی اگر بقیه برادران فاضل نبودند من چند فحش به آن‌ها می‌دادم و قبولشان ندارم.


بهش گفتند شما هرچه می‌خواهید به مرتضوی شفاف بگویید. فاضل لاریجانی پیش مرتضوی می‌آید. باید رک به آقای مرتضوی بگویید که آقای ز که می‌خواهد با تأمین اجتماعی قرارداد ببندد باید از قبل من به شما وصل شود.


فاضل لاریجانی خطاب به مرتضوی می‌گوید کسی که می‌خواهد قرارداد ببندد باید هشیار باشد که در مورد ما تبلیغات نکند و اعلام نکند که با ماست. خودمان جایی می‌بینیمشان و قرارداد‌ها را می‌بندیم.


مرتضوی در اینجا از آقای میم می‌خواهد که جلسه را ترک کند و احساس می‌کند که ممکن است حرف‌هایی مطرح شود که این فرد نباید متوجه شود.
بعد از خروج فرد مورد نظر آقای فاضل لاریجانی به آقای مرتضوی می‌گوید که من می‌خواهم با گروه ز کار کنم ولی به صورت کتبی این کار را نمی‌کنیم.


بعد از آقای مرتضوی می‌پرسد اخیرا علی آقا را دیده‌اید یا خیر، مرتضوی می‌گوید ندیده‌ام. فاضل لاریجانی می‌گوید نه ندیده‌ام. و لاریجانی جواب می‌دهد که آقا علی نظرش روی شما خیلی مساعد است و می‌تواند کمک کند و حتی با قوه قضاییه تلطیف کند موضوع را.


خصوصا یک ملاقات جدی باید انجام دهیم بیرون از قوه و مجلس. مثلا در منزل مادر و بدون سر و صدا انجام شود وو علی آقا و آقا صادق هم نباشند. آقای مرتضوی تعجب می‌کند و می‌گوید بدون علی آقا و آقا صادق؟


آقای لاریجانی می‌گوید هردوشون نباید بدانند. بعد آقا فاضل می‌گوید ابتدا صادقانه و پوست کنده می‌گویم: ما می‌خواهیم با گروه ز کار کنیم و یکی دو پروژه خوب به‌شان پیشنهاد کنید. مثل پالایشگاه یا پروژه‌های مشابه که تمایل داشته باشند با ما کار کنند در ایران یا خارج که جاذبه هم داشته باشند.


مرتضوی می‌گوید شما بفرمایید شما بفرمایید من چکار کنم که بدانم چکار باید کرد. فاضل می‌گوید یک زمینه آشنایی ایجاد شود. مرتضوی می‌گوید شما نمی‌شناسید آقای ز را. آقای فاضل می‌گوید نه. باید یک زمینه آشنایی ایجاد کنیم و توصیه بفرمایید که با ما کار کنند که گروه ز احساس کنند نمایندگی شما را دارم.


در همین پروژه‌هایی که با شما قرارداد بسته‌اند ما را معرفی کنید که با آن‌ها همکاری داشته باشیم و نظارت و کمکی کنیم و در کار‌ها با آن‌ها قاطی شویم. کارهای اقتصادی اگر صلاح می‌دانید و هرکار دیگری که شما توصیه می‌کنید به گروه ز توصیه کنید که همکاری ما با آن‌ها برای آینده ایران خوب است. مرتضوی می‌گوید در خارج از کشور هم من پیشنهاد کردم با شما کار کنند شما چه نظری دارید؟ لاریجانی می‌گوید من نمی‌دانم شرایط چگونه است؟ اگر من را به عنوان مباشر خودشان تلقی کنند من می‌توانم در تمام کار‌ها با آن‌ها همکاری کنم. مرتضوی می‌گوید اگر من شما را به عنوان مشاور معرفی کنم درشان شما نیست. لاریجانی می‌گوید تلقی‌اش اینطور باشد لازم نیست جایی مطرح شود.


مرتضوی می‌گوید شما برادر رئیس مجلس و رئیس قوه مقننه این مملکت هستتید مناسب نیست که شما را به عنوان مشاورشان تلقی کنند. لاریجانی می‌گوید به آن‌ها بگویید حضور من می‌تواند یک ارتقایی باشد برای آینده کاری خودتان و به آن‌ها توصیه کند. مرتضوی می‌گوید در مجلس و قوه قضاییه می‌توانید کاری کنید؟ می‌گوید بله آمادگی داریم بستگی به کیسش دارد دیگر.

مشکلاتی که آقای ع. ب که فرد مشهوری است و شما می‌شناسید و آدم متدین و زحمتکشی است و ده پانزده پروژه پتروشیمی دارد و احتیاج به کمک دارد. مرتضوی می‌گوید شما برایش چکار کردید. لاریجانی می‌گوید این فرد چندین مشکل دارد. یک سری مشکل بانکی دارد که همین فردا ساعت ۹ من با این فرد قرار دارم تا مشکلاتش را پیگیری کنم و مشکلات واحدهای پتروشیمی‌اش را می‌خواهم حل کنم.


آقای ع. ب و آقای میم هم می‌آید و مشکلاتی که در قوه قضاییه دارد و مشکل‌های اجرایی دیگرش را می‌خواهم حل کنم. از مفاسد اقتصادی هم پرونده داشت که برایش پیگیری کردم و از طریق اخوی مشکلش را حل کردم.


مرتضوی می‌گوید خوب شما این اعتبار را دارید که از اخوی دستور بگیری؟ لاریجانی می‌گوید: بله حتی در یک جلسه اخوی، این بنده خدا‌ها که گفتم را دید و به ایشان گفتم من با این بنده خدا‌ها کار می‌کنم و بنده خدا مشکل دارد و نیاز به حمایت دارد و من حمایت اخوی را برای این‌ها گرفتم. مرتضوی می‌گوید خوب اخوی دستور داده است مشکلاتش حل شود؟ لاریجانی می‌گوید بله من خودم هم مشاور بانک صنعت و معدن بودم و قسط‌های این بنده خدا را تقسیط کرده‌ام که حل شود.


پرونده زیاد بوده و رئیس دادگستری یکی از استان‌ها هم یک عده از او سر زمین شکایت کرده بودند و ما صحبت کردیم و مشکلاتشان را از طرریق آقای الف حل کردیم.


مرتضوی می‌گوید: ‌بحث‌های کارگری بوده. لاریجانی می‌گوید هم کارگری بوده و هم مسائل مالیاتی همه را حل کرده‌ایم. من الان پوست کنده بگویم.

من کار دانشگاهی کرده‌ام و الان نوه دارم و اموراتم با ماهی ۲ میلیون تومان نمی‌چرخد تازه دوزاری من افتاده است و الان یک فرصت ویژه پیدا شده است و در این چند سال که ورود به کار اقتصادی پیدا کرده‌ایم و الان قلق‌ها دستم آمده است و واقعیت این است که می‌خواهم برای من قدمی بردارید و یک مسکن مختصری چیزی به نام یکی از بستگان من کند برای شروع کارش.

مقطعی به قضیه نگاه نکند و فکر کند می‌خواهد یک استفاده گذری بکند. بگویید یک آپارتمان ۶۰۰ یا ۷۰۰ متری به ما بدهد. مرتضوی می‌گوید ویلایی می‌خواهید یا آپارتمان؟ لاریجانی می‌گوید اگر ویلایی باشد بهتر است. مرتضوی می‌پرسد خودتان جایی را دارید معرفی کنید. لاریجانی می‌گوید بله به نام یکی از اقوام ما آپارتمان را بخرد. این بنده خدا پدرش فوت کرده است و به چشم نمی‌آید و اسمش را به مرتضوی می‌گوید.


احمدی‌نژاد در پایان می‌گوید ما این مسائل را گفتم که شما پیگیری کنید. بالاخره ما دولت هستیم و شما مجلس و ته این حرف‌ها هم پیشنهاد است که من مسائل را حل می‌کنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز