کد خبر: 39820 A

قاضی پور در انتقاد از جلسات شبانه؛

قاضی‌پور:اجازه نخواهیم داد بنزین یک شبه به دو هزار یا دو هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت‌ یابد/ابوترابی‌فرد:حمایت از اقشار ضعیف و کنترل قیمت‌ها در دستور کار مجلس است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس تاکید کرد: اگر شما در جلسات مشترک قول می‌دهید ما نمایندگان اعلام می‌کنیم همچنان مخالف اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها هستیم چرا که نمی‌خواهیم بنزین یک شبه به دو یا دو هزار و ۵۰۰ تومان تغییر قیمت دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نادر قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در شصت و دومین جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکری آئین‌نامه‌ای اظهار داشت: در زمان اجرای فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با پافشاری مجلس قرار شد اجرای این قانون پلکانی باشد. اما یک شبه انجام شد.

نادر قاضی‌پور گفت: در فاز اول هدفمندسازی یارانه‌ها با پافشاری بزرگان مجلس قرار شد این مرحله پلکانی اجرا شود ولی دیدیم که یکباره اجرا شد.

وی تصریح کرد: برای اجرای فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها نیز مخالفت سرسختانه‌ای داریم. اگر شما در جلسات مشترک قولی می‌دهید، ما اعلام می‌کنیم همچنان مخالفیم و اجازه نخواهیم داد بنزین یک شبه به دو هزار یا دو هزار و ۵۰۰ تومان افزایش قیمت یابد.

قاضی‌پور تاکید کرد: اجرای تدریجی، کار‌شناسی و مرحله به مرحله اصلاح قیمت حامل‌های انرژی را مورد تاکید داریم.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر قاضی‌پور، سخنان وی را منطقی و قابل قبول دانست و افزود: قطعا باید در این چارچوب عمل شود. نظر دوستان در کمیسیون‌های تخصصی باید اجرا شود.

ابوترابی فرد تاکید کرد: ‌ملاک ما در تصمیم‌گیری‌های مشترک دولت و مجلس، تصویب در کمیسیون‌های تخصصی و صحن علنی مجلس است.

وی با بیان اینکه نظر مجلس در اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها کاملا روشن و شفاف است، گفت: ‌ حمایت از اقشار ضعیف و کنترل قیمت‌ها در دستور کار مجلس است و دوستان در گفت‌وگو‌های مشترک بر این موضوع تاکید دارند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر