کد خبر: 3367 A

لاریجانی در دیدار با وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان:

دو کشور هنوز از ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری بر اساس منافع مشترک برخوردارند که باید از آن‌ها در راستای توسعه و پیشرفت خود استفاده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بعدازظهر دیروز (پنجشنبه) در دیدار وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان روابط ایران و آذربایجان را مناسباتی ناگسستنی، قلبی و فرا‌تر از همسایگی خواند و افزود: استراتژی جمهوری اسلامی ایران کمک به حفظ استقلال و توسعه و پیشرفت جمهوری آذربایجان است.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی با بیان اینکه «دو ملت دارای یک ریشه، تاریخ، فرهنگ و دین مشترک هستند»، خاطرنشان کرد: دو کشور هنوز از ظرفیت‌های فراوانی برای همکاری بر اساس منافع مشترک برخوردارند که باید از آن‌ها در راستای توسعه و پیشرفت خود استفاده کنند.

وی با تاکید بر ضرورت رایزنی و مشورت نزدیک و مستمر دو کشور افزود: با توجه به اهمیت تعمیم مناسبات دو کشور به حوزه‌های گوناگون باید مراقبت کرد دیگران این رابطه برادرانه و تاریخی را تخریب نکنند.

بر اساس این گزارش المار محمد یاراف ـ وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان ـ نیز در این دیدار با اشاره به برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در تهران گفت: اطمینان داریم جمهوری اسلامی ایران در طول مدت ریاست خود بر این جنبش کارهای مهمی انجام خواهد داد.

وی تصریح کرد: جمهوری آذربایجان آماده هرگونه همکاری با ایران در چارچوب جنبش عدم تعهد خواهد بود.

وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان در ادامه، با بیان اینکه «دو کشور از مشترکات تاریخی، فرهنگی و دینی فراوانی برخوردارند»، افزود: جمهوری آذربایجان هیچگاه اجازه نخواهد داد از این کشور اقدامی علیه ایران صورت گیرد. تاریخ و فرهنگ طولانی دو ملت اجازه نمی‌دهد کسانی بخواهند در مناسبات برادرانه ایران و جمهوری آذربایجان خللی ایجاد کنند.

محمدیاراف در پایان، بر آمادگی کشورش برای اجرای توافقات فی‌مابین در همه عرصه‌ها و حل پاره‌ای مشکلات تاکید کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر