کد خبر: 26306 A

تابش خطاب به هیات رئیسه مجلس:

به دلیل اینکه هیات رییسه بتواند مجلس را به خوبی اداره کند واحترام به مجلس صحن علنی بگذارد بهتر است با افزایش اخطار‌ها و تذکرات نمایندگان دستور صحن علنی تغییر کند.

نماینده اردکان در خانه ملت گفت: به دلیل اینکه هیات رییسه بتواند مجلس را به خوبی اداره کند واحترام به مجلس صحن علنی بگذارد بهتر است با افزایش اخطار‌ها و تذکرات نمایندگان دستور صحن علنی تغییر کند.


به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، محمدرضا تابش در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین نامه‌ای گفت: اخطار ماده ۱۱۵ را داشتم اما با توجه به مسائل موجود از آن می‌گذرم و براساس ماده ۱۹۶ آیین نامه داخلی تذکر دارم.


نماینده اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: در آیین نامه بیان شده است که اخطار موارد مغایر با قانون اساسی مقدم است بر بیان اخطارهای دیگر.


عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات تصریح کرد: پیشنهاد دارم که کلاس آموزش چگونگی بیان تذکر و اخطار برای نمایندگان گذاشته شود و دفتر فناوری هم طراحی جدیدی در این خصوص داشته باشد.


همچنین موید حسینی صدر نیز در ادامه این مطلب در تذکر آیین نامه‌ای گفت: امروز مجلس زمان زیادی را صرف اخطار و تذکر شده به نوعی برنامه مجلس باید از دستور خود خارج شود.

اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری اصلاح قانون انتخابات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر