کد خبر: 26302 A

نماینده قائن و زیرکوه در صحن علنی مجلس:

این منطقه زلزله زده را دریابید چراکه آغاز فصل سرما است/ صدا و سیما این منطقه زلزله زده را پوشش نداد. مگر قائنات جزو جمهوری اسلامی نیست؟

نماینده قائنات و زیر کوه در نطق میان دستور خود با تاکید بر اینکه زلزله در منطقه زوهان را باید جدی گرفت یادآور شد: علاوه بر تلفات جانی ما یک هزار تلفات دام داشتیم و ۵ روستا تخریب کامل شده و حدود ۲ هزار واحد مسکونی تخریب از سی درصد تا صد درصد شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، هروی گفت: در سال ۷۸ زلزله‌ای آمد اما مقاوم سازی در این منطقه صورت نگرفت و اگر زلزله عظیم‌تری بیاید قطعا تلفات بیشتری خواهیم داشت.

وی افزود: وسایل مردم زیر آوار است و با وجود ریزش باران مستاصل هستند. عدم سرویس بهداشتی و حمام مردم را آزار می‌دهد و الان بیش از ۸۰ پس لرزه آمده است.

نماینده قائن و زیرکوه با اشاره به اینکه آوارگی پس از زلزله از زلزله بد‌تر است خاطرنشان کرد: پس از سیل محصول مردم به خصوص زرشک از بین رفت و ما بقی آن نیز در اثر زلزله از بین رفت. بعد می‌گوییم چرا مناطق آسیب پذیر هستند؟

وی با تاکید بر اینکه آبادی کشور در گرو آبادی هاست تصریح کرد: در روستا‌ها بحث‌های یارانه‌ها امور را فلج کرده است. من از مسئولین عالی رتبه اجرایی گله می‌کنم. از رئیس جمهور که خودش را به عنوان حامی مردم و مافوق نمایندگان می‌دانند اما از همدردی با زلزله زدگان قائن دریغ کرد گله می‌کنم.

وی ادامه داد: این منطقه زلزله زده را دریابید چراکه آغاز فصل سرما است. هروی یادآور شد: کانکس پزشکی باید در منطقه مستقر شود. اما صدا و سیما این منطقه زلزله زده را پوشش نداد. مگر قائنات جزو جمهوری اسلامی نیست؟

این نماینده مجلس در پایان گفت: باید به مردم تسهیلات دهیم اما روستایی که ضامن ندارد برای دریافت وام دچار مشکل است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر