کد خبر: 23054 A

هفته آینده در مجلس؛

لایحه دو فوریتی از سوی دولت به مجلس در رابطه با نظام صنفی كشور رسیده كه هنوز در صحن علنی مطرح نشده است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی در مجلس نهم شورای اسلامی از بررسی دو فوریتی لایحه‌ای مربوط به اصناف خبر داد.

ابراهیم نکو با اعلام این خبر به خبرنگار پارلمانی ایلنا تاکید کرد: ‌ لایحه دو فوریتی از سوی دولت به مجلس در رابطه با نظام صنفی کشور رسیده که هنوز در صحن علنی مطرح نشده است.

نکو گفت: ‌ این لایحه هفته بعد از تعطیلات مجلس در دستور کار قرار می‌گیرد و لایحه‌ای است که اگر دولت طبق برنامه‌های لایحه آورده شده عمل کند با عملکرد سنجیده می‌تواند بخشی از مشکلات صنفی را بکاهد.

وی ادامه داد: ‌ در عین حال دولت اگر طبق آن لایحه عمل نکند قطعا نه تنها از مشکلات کم نمی‌شود بلکه به مشکلات اصناف به لحاظ اقتصادی اضافه هم می‌شود و در این راستا مردم نیز آسیب خواهند دید.

نماینده رباط کریم در مجلس نهم شورای اسلامی ضمن بیان این مطلب به معایب این لایحه نیز اشاره کرد و گفت: ‌ انتقاد این است که اگر تعداد فروشندگانی که اقدام به گران فروشی می‌کنند کم باشد دیگر نیازی به این لایحه نیست اما اگر تعداد گران فروش‌ها زیاد باشد شبهه ناک است که چرا اصلا اینقدر گران فروش در اصناف داریم

وی تاکید کرد: ‌ این لایحه مربوط به بحث گران فروشی و واحد‌های توزیع کننده کالای مردم مربوط می‌شود که به نوعی در سطوح مختلف با گران فروشی برخورد می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر