کد خبر: 21145 A

رییس مجلس شورای اسلامی:

اینجا میدان نبرد سرنوشت‌سازی است، انشاءالله با مجاهدت ملت صبور فلسطین مجددا شکست دیگری نصیب رژیم صهیونیستی خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به نوار غزه گفت: ‌ شکست رژیم صهیونیستی در این زمان سنگین‌تر از جنگ ۲۲ روزه خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی لاریجانی در ابتدای جلسه علنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم گفت: ماه محرم فرا رسید و حماسه حسینی در دل‌ها زنده شد و شعار عزت و سربلندی و مجاهدت در بالا‌ترین سطح و بهترین وجه ممکن در مکتب حسین (ع) درخشش یافت.

لاریجانی تصریح کرد: حادثه عاشورا آنقدر عمیق و پر رمز و راز است و آنقدر قدرت انقلاب و تحول در آن است که در همه زمان‌ها باید در آن اندیشید و درس جدید از این واقعه آموخت.

وی افزود: مهم‌ترین پیام عاشورای حسینی، عدم تعلق به زمان و مکان خاص است. عاشورا یک روح سیال زنده و پرتحرک در کالبد امت اسلامی است، یک انقلاب مستمر و توحیدی و عدالت‌خواه و ضد ظلم، استثمار و استعمار است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در چند روز اخیر رژیم صهیونیستی از هوا و دریا به ملت شجاع و مردم مظلوم فلسطین در غزه حمله‌ای به تمام معنا وحشیانه انجام داد و صد‌ها فلسطینی را به خاک و خون کشید، گفت: اوباما رییس‌جمهور آمریکا با اعلام رضایت از این حمله به تعهد ننگین خود به رژیم صهیونیستی در انتخابات عمل کرد. در واقع رژیم صهیونیستی با این علامت مثبت غرب با کمال پررویی حمله ددمنشانه‌ای را سامان داد و صراحتا اعلام کرد ما به خاطر توان نظامی مقاومت فلسطین عملیات می‌کنیم.

لاریجانی ادامه داد: به تعبیر شهید مطهری، مراد از زنده نگه داشتن یاد و خاطره قیام حسینی آن است که شمر و یزید زمان خود را بشناسید. چند دهه قبل این شهید زنده دل می‌فرمود شمر زمان ما حاکمان اسرائیل هستند. امروز به این نگاه بیش از هر زمانی نیازمند هستیم.

وی در ادامه اظهار کرد: اگر این منطق در صحنهٔ بین‌المللی وجاهت دارد پس همه کشور‌ها حق دارند بر رژیم صهیونیستی یورش برند چون سلاح‌های زیادی من‌جمله سلاح‌های کشتار جمعی دارد و آیا شرایط امروز تعبیرات شهید مطهری را زنده نمی‌کند که حاکمان امروزی آمریکا و اسرائیل‌‌ همان نقش یزید و عبیدالله بن‌زیاد و شمر را نسبت به مردم مظلوم فلسطین بازی می‌کنند.

رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تقدیر از این اقدامات سیاسی کشورهای انقلابی به چند نکته اشاره کرد و گفت: نمی‌توان از ته دل متاسف نبود که کشورهای عربی و اسلامی اینقدر نسبت به این جنایت بی‌تحرک و بی‌اعتنا هستند. برخی حداقل ژست سیاسی کم‌خاصیت هم نگرفتند لذا این رفتارهای بی‌تفاوت کشورهای اسلامی و عربی باعث گستاخی رژیم صهیونیستی شده است در حالی که در سال‌های اخیر و در پی انقلاب‌های منطقه دچار انزوا شده‌اند به خود جرات داد تا مجددا به غزه حمله کند لذا این کشور‌ها عملا در جنایت صهیونیست‌ها شریک هستند.

لاریجانی ابراز داشت: در این میان باید از تحرک سیاسی کشورهایی که در سال‌های اخیر انقلاب نموده‌اند مسرور بود. این رفتار مسئولان تونس و مصر را مقایسه کنید با زمانی که حکام دیکتاتور آمریکایی بر آن کشور‌ها مسلط بودند و چگونه در جنگ ۲۲ روزه در کنار رژیم صهیونیستی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: یکی از اهداف رژیم صهیونیستی در این اقدام وحشیانه، بیرون آمدن از پوسته انزوای منطقه‌ای است که در کنار آن قصد تحقیر حاکمان جدید کشورهای انقلاب شده را دارند. از طرفی با همه سر و صداهای کلفت نتانیاهو که با انتقاد از اولمرت سر کار آمد در آستانه انتخابات جدید متهم به بی‌عملی شده است لذا با نوعی فرصت‌طلبی قصد ربودن شانس پیروزی جدید را دارد.

لاریجانی ادامه داد: اینجا میدان نبرد سرنوشت‌سازی است، انشاءالله با مجاهدت ملت صبور فلسطین مجددا شکست دیگری نصیب رژیم صهیونیستی خواهد شد.

رییس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اقدام عملی کشورهای منطقه در کمک به ملت فلسطین گفت: این اقدام هیچ توجیهی برای آنان باقی نخواهد گذاشت.

وی افزود: گرچه اقدامات سیاسی کشورهای انقلابی منطقه ارزشمند است اما کافی نیست. امروز توقع از این کشور‌ها کمک جدی نظامی به مردم فلسطین است. وقتی آمریکا و غرب همه‌گونه سلاح در اختیار صهیونیست‌های خون‌آشام قرار می‌دهند چرا کشورهای متحد اسلامی سلاح مورد نیاز در اختیار فلسطین قرار نمی‌دهند؟

لاریجانی تصریح کرد: کشورهای اسلامی باید با محوریت کشورهای پیش‌رو تعهدی را اعلام نمایند که هرگونه حمله رژیم صهیونیستی بر فلسطینیان حمله به امت اسلامی تلقی می‌شود و آن‌ها کمک نظامی به ملت فلسطین خواهند نمود.

رییس قوه مقننه خاطرنشان کرد: نباید زمان به این رژیم بی‌آبرو داد که برای ملت فلسطین خط و نشان بکشد، بالعکس با اقتدار ملت‌های اسلامی باید شرط‌گذاری از جانب آنان باشد.

وی در ادامه ابراز داشت: آیا وقت آن نرسیده است که برخی کشورهای اسلامی در مورد اقدامات دو سال اخیر خود نسبت به سوریه تجدیدنظر کنند؟، آیا سوریه کشور مهم منطقه نبود که در جنگ ۳۳ روزه و ۲۲ روزه غزه با صلابت در مقابل رژیم صهیونیستی ایستاد؟

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آیا این یک اشتباه استراتژیک نبود که به جای انجام اصلاحات سیاسی در این کشور، با انواع سلاح‌ها درگیری داخلی برای این کشور ایجاد کردند و عملا یک نیروی فعال در مقابله با صهیونیست‌ها را دچار فرسایش نمودند به طوری که رژیم صهیونیستی امروز جرات می‌کند با توپخانه مرزهای سوریه را بکوبد.

لاریجانی گفت: کشورهایی که انقلاب نموده‌اند در آزمون فعلی همین‌که تحرک سیاسی از خود نشان دادند باعث مسرت مسلمین گردید حال آنکه که دولت و ملت سوریه در چند سال گذشته نه تنها موضع سیاسی قاطع در مقابل صهیونیست‌ها داشتند که همه‌گونه کمک به پیروزی مقاومت نمودند و اینجاست که جا دارد برخی کشورهای منطقه که از آن‌ها توقع بیشتری می‌رفت که دقیق‌تر و عمیق‌تر تحولات را تجزیه و تحلیل کنند محاسبه جدی در رفتار گذشته نموده و نیرو و سلاح و امکانات خود را به جای فرسایش و ایجاد درگیری دو گروه مسلمان در سوریه به سوی مردم فلسطین گسیل نمایند تا در مقابل رژیم صهیونیستی به کار گرفته شود.

رییس قوه مقننه تاکید کرد: همچنین به رژیم صهیونیستی هشدار می‌دهیم زمان به نفع شما در این جنایت نخواهد بود و شکست این بار شما سنگین‌تر از جنگ ۲۲ روزه خواهد بود.

لاریجانی تصریح کرد: امام علی (ع) فرمود روزی که مظلوم حق خود را می‌ستاند سخت‌تر از روزی است که ظالم بر مظلوم ستم کرده است. به امید پیروزی مقاومت ملت فلسطین.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی اعلام می‌دارد ملت بزرگ ایران در این مصاف نابرابر در کنار ملت مظلوم فلسطین خواهد بود و این همبستگی و وظیفه‌شناسی را مدیون حماسه حسینی می‌داند که شعار هیهات من‌الذله که مربوط به شعارهای عاشوراست امروز فرهنگ مسلط مسلمانان گردیده است و از همه سخنرانان و مرثیه‌سرایان می‌خواهد در این ایام حسینی، آمریکا و اسرائیل را که یزید و شمر و عمر سعد زمانه هستند به مردم معرفی نمایند تا امسال فریادهای عاشورایی خود را بر ستمگران زمان سر دهند.

پس از پایان سخنان لاریجانی، نمایندگان مجلس شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در صحن علنی مجلس سر دادند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر