کد خبر: 21013 A

رئیس کمیسیون اجتماعی به ایلنا خبر داد:

کارگروه اشتغال و کارآفرینی نشست هم‌اندیشی در مورد موضوع اشتغال باحضور نهادهای حمایتی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی خواهد کرد.

ایلنا: رئیس کمیسیون اجتماعی از الحاق بند "استخدام معلمان با سابقه یک سال تدریس" به طرح استخدام حق التدریسی‌ها در آموزش و پرورش خبر داد.

عبد الرضا عزیزی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در رابطه با حضور محمد صادقی عضو هیات رئیسه در کمیسیون اجتماعی گفت: اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در نظر دارند تا نقشه راه یک ساله و چهار ساله کمیسون را به هیات رئیسه مجلس ارائه دهند.

نماینده شیروان در خانه ملت تصریح کرد:  محمد صادقی سه کمیسیون را در اختیار دارد تا نقشه راه این کمیسیون‌ها را دریافت و در هیات رئیسه مجلس مطرح کند.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همچنین اعضای کمیسیون در نظر دارند در بررسی طرح احتساب سوابق تدریس معلمان حق‌التدریس استخدامی در آموزش و پرورش، یک ماده واحده به این طرح الحاق کنند تا افرادی که یک سال است به عنوان حق التدریسی در آموزش و پرورش مشغول هستند نیز بتوانند در این سازمان استخدام شوند.

عزیزی همچنین در ادمه تصریح کرد: طرح اصلاح مواد (۲۶) و (۷۳) قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران نیز پس از بررسی در کمیته مربوطه بعد از ظهر سه شنبه در کمیسیون بررسی می‌شود. لذا نمی‌توان در مورد جزییات این طرح بحث کرد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه بیان کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی همچنین در نظر دارند تا بحث قانون خدمات کشوری را نیز به نتیجه برسانند و در این راستا یک ماه است که این طرح در کمیسیون اجتماعی بررسی می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: اعضای کمیسیون اجتماعی لایحه حمایت از کودکان بی‌سر پرست و بد سرپرست را به تصویب رسانده‌اند و به دلیل اینکه نظر شورای نگهبان را در این زمینه تامین کنند این طرح را به این شورا ارائه کرده‌اند تا بدین روش وقت مجلس و شورای نگهبان در بررسی نهایی طرح گرفته نشود.

عزیزی همچنین در رابطه با دیگر برنامه‌های کمیسیون در هفته جاری نیز گفت: کار گروه اداری و استخدامی، طرح یک‌فوریتی ساماندهی نحوه استخدام در ادارات و نهاد‌ها و مراکز دولتی وابسته به دولت و مراکز نیمه‌ دولتی را بررسی خواهد کرد.

وی یاد آور شد: طرح مدیریت خدمات کشوری و طرح اجازه تصویب اساسنامه و تشکیل اتحادیه شهرداری و دهیاری‌های کشور در کارگروه‌های مربوطه بررسی می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: کارگروه جمعیت و حمایت از خانواده ادامه اصلاح سیاست‌های جمعیتی و حمایت از خانواده را در هفته جاری بررسی می‌کند.

وی در پایان افزود: کارگروه اشتغال و کارآفرینی نشست هم‌اندیشی در مورد موضوع اشتغال باحضور نهادهای حمایتی کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بررسی خواهد کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر