کد خبر: 19806 A

نماینده مشهد در نطق‌ میان‌دستور:

دست اندرکاران اقتصادی بایدریشه‌های این نابسامانی را دقیقا بررسی و هر چه سریع‌تر این بیماری خطرناک را درمان کنند.

نماینده مشهد- کلات در خانه ملت گفت: اگر به آتش نقدینگی صنعت و کشاورزی دامن بزنیم و از حمایت تولید شانه خالی کنیم فردا مجبور خواهیم شد هزینه‌های گزافی برای بهبود اقتصاد کشور پرداخت کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا حسین‌زاده بحرینی درنطق میان دستور امروز خود در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به اقتصاد نابسامان کشور و تورم و بیکاری اشاره کرد و گفت: به استناد بررسی‌های می‌دانی، فعالیت‌های اقتصادی درخور ملت نیست و نشانه‌ها و آمار از تورم بالای کشور خبر می‌دهند.

وی گفت: دست اندرکاران اقتصادی بایدریشه‌های این نابسامانی را دقیقا بررسی و هر چه سریع‌تر این بیماری خطرناک را درمان کنند.

نماینده مشهد به تحریم‌های غرب علیه ایران اشاره کرد و گفت: درست است که عامل اصلی گرانی‌ها تحریم‌ها هستند ولی این تحریم‌ها آنقدر نیستند که بخواهند تورم و رکود را به این شکل در جامعه تبدیل کنند بلکه تحریم‌ها توانسته بر شدت بیماری اثر بگذارد.

وی در ادامه افزود: اگر بخواهیم بر طبل تحریم‌ها بکوبیم تنها توهم اقتدار دشمن را باعث خواهیم شد و سیاست گذاران و برنامه ریزان و مجریان کشور باید به دنبال چاره اندیشی اشتباهات محاسبه‌ای خود باشند نه اینکه مرتبا بر طبل بیکاری بکوبند.

وی با بیان این مطلب که امروز اقتصاد ایران پارادوکس اقتصادی را تجربه می‌کند گفت: رشد نقدینگی کشور در حال حاضر به بیش از ۴۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است لذا خود این رشد بیش از حد نقدینگی باعث کاهش تولید و افزایش بیکاری درکشور شده است.

نماینده مشهد- کلات در ادامه گفت: به وزارت اقتصاد بانک مرکزی و تیم اقتصادی دولت یادآوری می‌کنم که در شرایط کنونی باید اقتصاد را اولویت اول خود قرار دهند و تلاش کنند که تولید کشور رونق یابد چراکه باتولید است که می‌توان بیکاری را رفع و از رشد نقدینگی در کشور کم کنیم.

حسین‌زاده بحرینی خاطرنشان کرد: تیم اقتصادی دولت باید با درایت کامل تغذیه مالی در امر تولید را در کشور اجرا کند و از هزینه‌هایی که باعث تورم در کشور می‌شود دوری کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر