کد خبر: 18654 A

با تصویب نمایندگان مجلس؛

استفاده از امکانات و اموال دانشگاه در امور حزبی و سیاسی یکی از موارد مورد نظر نمایندگان برای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی را تصویب کردند.

به گزارش ایلنا، نمایندگان مجلس با ۱۲۲ رای موافق، ۶۸ رای مخالف و ۱۸ رای ممتنع از مجموع ۲۳۶ رای با تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی موافقت کردند.

عباس مقتدایی، سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در ارائه دلایل این کمیسیون برای موافقت با تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متقاضیان تحقیق و تفحص ۹ مورد را به عنوان اهم موارد مورد نظرشان برای تحقیق و تفحص مطرح کردند که بعد از جلسات متعدد ما کار‌شناسان با کارشناسانی از مرکز پژوهش‌ها و نمایندگانی از دانشگاه آزاد اسلامی این موضوع با اکثریت آرا به تصویب کمیسیون رسید.

این نماینده مجلس رسیدگی به موضوع استانداردهای آموزشی و پژوهشی، وضعیت فرهنگی دانشگاه، فعالیت‌های دانشجویی و امور فوق برنامه، ساخت و سازهای عمرانی، استفاده از امکانات و اموال دانشگاه در امور حزبی و سیاسی، بررسی وضعیت خرید و فروش‌های املاک دانشگاه و شعب خارج از کشور دانشگاه آزاد را به عنوان اهم موارد تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد عنوان کرد.

در متن گزارش کمیسیون اجتماعی برای تحقیق و تفحص آمده است که بر اساس اجرای ماده ۱۹۸ آیین‌نامه داخلی مجلس در خصوص اجرای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی در جلسات متعدد با حضور متقاضیان مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اکثریت آراء به تصویب رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر