کد خبر: 18573 A

گروسی در گفت و گو با ایلنا:

برخی از افراد با رانت هایی بازارسیاه در زمینه خودرو ایجاد کرده اند/ عامل اصلی گرانی خودرو کاهش تولید است/ از کاهش تولید خودرو در کشور تنها خودرو سازان ضرر می کنند.

ایلنا: عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در زمان طرح سوال،شان رئیس جمهور را رعایت کنند و رئیس جمهور هم باید به‌شان و مقام مجلس احترام بگذارد.

حسین گروسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با افزایش قیمت خودرو در کشور گفت: ما باید به دنبال علت‌ها باشیم. چرا که در اقتصاد عرضه و تقاضا هم دیگر را کامل می‌کنند. از سوی دیگر علت اصلی افزایش قیمت خودرو در کشور کاهش تولید است و ما باید این موضوع را بررسی کنیم چرا که برخی از افراد با رانت‌های خود بازارسیاه در زمینه خودرو ایجاد کرده‌اند.

نماینده شهریار، شهر قدس و ملارد در خانه ملت تصریح کرد: ما باید در زمینه افزایش قیمت خودرو، تولید را مدیریت کنیم چراکه اگر تولید خودرو در کشور افزایش یابد دیگر افراد نخواهند توانست با هزار رانت خواری بازار سیاه درزمینه خودرو در کشور ایجاد کنند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن دربهارستان گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به دنبال این هستند که از خودرو ساز حمایت کنند و در این زمینه باید بانک‌ها تسهیلات ویژه با سود کم به این گروه ارائه کنند تا آن‌ها نیز بتوانند تولید خودرو در کشور را افزایش دهند و دولت نیز می‌بایست در این راستا کمک‌های شایان توجه‌ای به تولید کنندگان کند.

گروسی در ادامه با بیان این مطلب که در سند چشم اندازتوسعه خوردو باید تولید خودرو به سه میلیون برسد گفت: در زمانی که تولید خودرو در کشور به یک ونیم میلیون رسیده بود شاهد بودیم که خودرو سازان خودرو‌های خود را به صورت قسطی در اختیار مردم می‌گذاشتند اما امروزه اگر بخواهید بصورت نقد هم خودرو تهیه کنید به دلیل کاهش تولید خودرو بیان می‌کنند خودرو نداریم.

وی گفت: از کاهش تولید خودرو در کشور تنها خودرو سازان هستند که ضرر می‌کنند و باید خودرو سازان با تولید بیشتر سود مورد نظر خود را بدست آورند.

نماینده شهریار در خانه ملت در رابطه با افزایش کیفیت خودرو نیز گفت: در زمینه کیفیت ما قانونی به نام سطح ارتقای خودرو داریم و باید تحت هر شرایطی این کیفیت در تولیدات خودرو رعایت شود.

وی در رابطه با طرح سوال از رئیس جمهور نیز گفت: سوال از رئیس جمهور به معنای این است که ابهامات موجود اقتصادی کشور از جمله مباحث ارز، بالا رفتن قیمت گندم، افزایش طلا رفع شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید در زمان طرح سوالشان رئیس جمهور را رعایت کنند و در مقابل نیز رئیس جمهور هم باید به‌شان و مقام مجلس احترام بگذارد.

گروسی گفت: باتوجه به تجربه‌ای که نمایندگان در طرح سوال از رئیس جمهور در دوره هشتم کسب کرده‌اند در اصلاح آیین نامه جدید تمهیداتی اندیشیده شده است تا اجازه ندهند که رئیس جمهور در خانه ملت به فرافکنی بپردازد.

وی افزود: نمایندگان باید به گونه‌ای فضا را مدیریت کنند که میان مردم این گونه احساس نشود که مجلس و دولت در طرح سوال از رئیس جمهور به تقابل با یکدیگر پرداخته‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در خانه ملت در رابطه با بیان ناگفته‌ها از سوی رئیس جمهور گفت: ما اعتقادمان این است که دولت و مجلس باید تلاش کنند تا به مردم خدمت کنند و هر موضوعی که بخواهد مسائل موجود کشور را که مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده است از هر فردی که بیان شود مثمر ثمر خواهد بود.

وی به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه حل اختلافات قوا و مسئولان با یکدیگر اشاره کرد و گفت: اگر ناگفته‌های احمدی‌نژاد در راستای باز کردن گره‌های مشکلات مردم است بیان آن اشکالی ندارد اما اگر بیان ناگفته‌ها باعث شود تا گره‌ای به دیگر گره‌های مردم اضافه شود بهتر است بیان نشود.

سوال از رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر