کد خبر: 16721 A

عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی:

هنوز چهره صحیح و جامعی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معرفی نشده است

ایلنا - تبریز: عضو هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی از شورایعالی انقلاب فرهنگی خواست تا برای معرفی صحیح انقلاب اسلامی و مباحث مرتبط با ولایت برنامه ریزی کند.

به گزارش ایلنا، محمد حسین فرهنگی که صبح دوشنبه در همایش فرهنگ غدیر و بیداری اسلامی در دانشگاه تبریز سخن می‌گفت با تاكید بر ضرورت گسترش اطلاع رسانی از اسلام ناب محمدی افزود: در چرایی اینکه واقعه غدیر با وجود فراهم آمدن تمهیدات لازم برای تبیین آن ظرف مدت کوتاهی پس از رحلت پیامبر اکرم (ص) دچار تحریف شد به ایفای نقش بازیگران سیاسی و بازی‌های سیاسی بر می‌گردد.

وی گفت: اما اینکه چرا واقعه عاشورا به سرنوشت غدیر دچار نشد در این بود که ائمه اطهار و بزرگان دین با تجربه غدیر، این حادثه را در هر کوچه و برزنی حفظ و بیان کردند و این در حالی بود که عاشورا در مقایسه با غدیر محدودیت‌های بسیاری را داشت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی بر معرفی هرچه بیشتر غدیر تأکید کرد و افزود: متاسفانه در دوره معاصر با وجود این همه امکان اطلاع رسانی هنوز چهره صحیح و جامعی از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران معرفی نشده است و سازمان‌های مرتبط در این زمینه وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

وی با اشاره به علاقه مردم سایر کشور‌ها برای سفر به ایران گفت: سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید تلاش کند تا ایران اسلامی سرپل ورود مردم کشورهای دیگر به ویژه کشورهای اسلامی بشود و اراده جدی به این مهم از خود نشان دهد و از این طریق پیام غدیر را که حکومت صالحان بر کشور و جهان است صادر کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی از نظام جمهوری اسلامی ایران به عنوان نمونه بارزی از حرکت‌های اسلامی ماندگار یاد کرد و گفت: یکی از دلایل ماندگاری این انقلاب بسیجی بودن قالب آن است که به برکت حضرت امام (ره) نهادینه شد که آثار و امواج آن در سایر کشور‌ها نظیر جنگ ۳۳ روزه، مقاومت ۲۲ روز غزه نمود و بروز یافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر