کد خبر: 16600 A

علی مطهری:

اگر اصلاح طلبان روی یك كاندیدای فراجناحی توافق كنند خیلی بهتر است‎‎؛ یعنی كاندیدایی كه تعصب اصلاح طلبی و اصولگری نداشته باشد و فوق این جناح بندی ها باشد تا این كه انشاالله یك سر و سامانی به وضع اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی كشور دهد.

ایلنا: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این كه اصلاح طلبان می توانند برای انتخابات آینده ریاست جمهوری روی یك كاندیدای فراجناحی توافق كنند، در پاسخ به این سؤال كه اگر اصلاح طلبان به صورت واحد، از وی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده دعوت كنند، آیا خواهد پذیرفت؟ گفت: لااله الاالله.

علی مطهری با حضور در غرفه خبرگزاری ایلنا در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری ها‏ در خصوص انتخابات ریاست جمهوری سال آینده و حضور اصلاح طلبان در آن اظهار داشت: معتقدم اصلاح طلبان باید به صورت فعال در انتخابات ریاست جمهوری شركت كرده و تا آن جایی كه ممكن است روی یك كاندیدای فراجناحی توافق كنند.

وی افزود:‌ به نظر بنده اگر اصلاح طلبان روی یك كاندیدای فراجناحی توافق كنند خیلی بهتر است‎‎؛ یعنی كاندیدایی كه تعصب اصلاح طلبی و اصولگری نداشته باشد و فوق این جناح بندی ها باشد تا این كه انشاالله یك سر و سامانی به وضع اقتصاد، فرهنگ و سیاست داخلی و خارجی كشور دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: معتقدم اصلاح طلبان نباید مثل مجلس نهم، از انتخابات كناره گیری كنند، بلكه حتی لازم است از قبل هم فعال تر باشند.

وی گفت: حتی اصلاح طلبان می توانند و ممكن است كه برای انتخابات آینده ریاست جمهوری روی یك چهره اصولگرایی كه به معنایی فراجناحی است و تعصب اصولگرایی نداشته و از نیروهای خوب اصلاح طلبان استفاده می كند، تمركز كرده و هیچ اشكالی هم ندارد از او حمایت كنند.

این فعال سیاسی در پاسخ به این سؤال كه اگر فرضا این كاندیدا علی مطهری باشد و اصلاح طلبان به صورت واحد، از وی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری آینده دعوت كنند، آیا علی مطهری این دعوت را خواهد پذیرفت؟ گفت: لااله الاالله.

علی مطهری در پایان گفت:‌ تصمیمی برای كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری ندارم اما هر وقت دعوت كردند، آن موقع روی آن فكر می كنم.

باتندروی گشت ارشاد مخالفم

علی مهری در جریان برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها درخصوص اجرای طرح گشت ارشاد اظهار داشت: من معتقدم که دولت اسلامی در امر به معروف و نهی از منکر آنجا که مستلزم اعمال قانون هست وظیفه دارد. اختلاف ما با دولت این است که دولت معتقد است هیچ وظیفه‌ای ندارد. اگر دولت به وظیفه خود عمل کند و نظارتی بر مسائل حجاب و عفاف در ادارات و اماکن دولتی داشته باشد معتقدم که ۶۰، ۷۰ درصد مشکل حل خواهد شد.

مطهری در خصوص شیوه برخورد گشت ارشاد با زنان بدحجاب تصریح کرد: بالاخره باید با موارد ناهنجار مقابله شود. به ما گزارش‌های متفاوتی رسیده است و در بعضی موارد به ما می‌گویند که سختگیری‌های بسیاری شده است و قطعا ما با این شیوه موافق نیستیم.

وی در ادامه افزود: در برخی گزارش‌ها آمده است که این گشت‌ها فعالیت خاصی انجام نمی‌دهند و دکوری بیش نیستند اما من اطلاعات کافی در این زمینه ندارم.

علی مطهری برخورد با پوشش ناهنجار را لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید با موارد ناهنجار مثل زنان خیابانی یا از این قبیل مقابله شود و دراین مورد به طور خاص جای هیچ تردیدی وجود ندارد. در کشورهای غربی هم به همین شکل است زنان خیابانی این طور نیست که بتوانند در خیابان آزاد باشند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر