کد خبر: 101238 A

جوکار در تذکر شفاهی:

برای آبرسانی به فلات مرکزی ایران و جلوگیری از بحران زیست‌محیطی کارگروه مشخصی تشکیل و پیگیری شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بحران جدی بی‌آبی در استان یزد تاکید کرد: وزیر نیرو باید کارگروهی برای مدیریت توزیع آب تشکیل دهد.

به گزارش ایلنا، محمدصالح جوکار در تذکر شفاهی گفت: به دنبال کاهش سهمیه اختصاصی آب استان یزد و عدم مدیریت صحیح به این مقوله و همچنین اولویت ندادن به آب شرب و برداشت بی‌اندازه از آب زاینده‌رود برای برای کشاورزی و صنعتی، استان یزد را با بحران کم‌آبی روبرو ساخته است.

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: آب آشامیدنی به دلیل استفاده از آب چاه و فضای سبز کیفیت مناسبی ندارد.

جوکار در طرح 2 پیشنهاد به دولت تصریح کرد: برای آبرسانی به فلات مرکزی ایران و جلوگیری از بحران زیست‌محیطی کارگروه مشخصی تشکیل و پیگیری شود.

وی ادامه داد: کارگروهی نیز از طرف وزیر برای پیگیری مدیریت صحیح توزیع آب تشکیل شود.

جوکار همچنین تاکید کرد: حوادث غیرمترقبه در کشور رخ می‌دهد و به دلیل عدم اختصاص اعتبار به موقع، خرابی‌های ناشی از حوادث مدت زیادی رفع نمی‌شود.

وی افزود: سیلی که در استان‌های یزد و کرمان و سیستان و بلوچستان رخ داده، با گذشت 7 ماه و خسارات زیادی که به خطوط آب و مزارع و جاده‌ها وارد شد هنوز اعتباری به خود ندیده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: حادثه حمله و تجاوز به خطوط انتقال آب و تاسیسات ن به یزد نیز رخ داده است که مردم استان به مدت 15 روز با قطعی آب روبرو شدند که علی‌رغم تامین هزینه و زحمت برای بازسازی با گذشت 8 ماه هنوز اعتباری برای جبران آن اختصاص داده نشده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر