کد خبر: 101219 A

قوامی در تذکر شفاهی:

وزارت نفت با چه توجیهی در شرایط بحران اقتصادی خرید لوله چین انجام می‌دهند، در حالی که این کارخانه استانداردهای لازم را دارد و صنایع دیگر همچون لوله اسفراین اشتغالی بالغ بر ۲ هزار نفر را ایجاد کرده‌اند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر اینکه وزارت نفت باید نیازهای خود را از صنایع داخلی تامین کند، افزود: شرکت لوله اسفراین تنها شرکتی است که لوله بدون درز در خاورمیانه تولید می‌کند.

به گزارش ایلنا، هادی قوامی در تذکر شفاهی گفت: یکی از پیش نیازهای تحقق حماسه اقتصادی، توجه به صنایع داخلی است.

نماینده مردم اسفراین در ادامه این مطلب افزود: وقتی صنعتی در داخل کشور وجود دارد، وزارتخانه‌ها موظف هستند در تامین نیازهای خود به این صنایع توجه کنند.

قوامی تصریح کرد: در اسفراین صنایع لوله گستر وجود دارد که تنها شرکتی است که در خاورمیانه لوله بدون درز برای نفت تولید می‌کند.

وی افزود: وزارت نفت با چه توجیهی در شرایط بحران اقتصادی خرید لوله چین انجام می‌دهند، در حالی که این کارخانه استانداردهای لازم را دارد و صنایع دیگر همچون لوله اسفراین اشتغالی بالغ بر ۲ هزار نفر را ایجاد کرده‌اند.

قوامی تاکید کرد: وزیر نفت دستور دهند شرکت‌های تابعه خریدهای خود را از داخل انجام دهند که این ضرورت باید توسط وزیر نفت و صنایع پیگیری شود.

وی در ارتباط با بودجه‌های عمرانی تصریح کرد: پروژه‌های عمرانی نیمه تعطیل شده و تا پایان سال با بحران مواجه می‌شویم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با تاکید بر لزوم تامین اعتبار برای بودجه سال ۹۲ گفت: باید از منابع مختلف پروژه‌هایی که مطالبات پیدا کرده و تجهیز کارگاه شده‌اند را مورد مساعدت ویژه قرار دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر