کد خبر: 100716 A

دستور کار کمیسیون امنیت ملی اعلام شد؛

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در حال تعیین میزان خسارت ناشی از تحریم‌های بین المللی و ارائه شکایت به دادگاه‌های بین المللی در این زمینه است/ رفع تعلیق بانک مرکزی در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه این کمیسیون در حال تعیین میزان خسارت ناشی از تحریم‌های بین المللی و ارائه شکایت به دادگاه‌های بین المللی در این زمینه است، گفت: رفع تعلیق بانک مرکزی در دستور کار کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی قرار گرفته است.

عوض حیدرپور شهرضایی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به اینکه در حال حاضر رفع تحریم‌های بین المللی یکی از موارد اصلی برای خروج ایران از بن بست فعلی اقتصاد است، اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی با بررسی‌های صورت گرفته میزان آسیب این تحریم‌ها را به کشور مشخص کرده و طرح‌هایی که کمیسیون‌های مختلف مجلس به این کمیسیون ارائه دادند را مورد بررسی قرار داده است و پس از جمع بندی نهایی با تشکیل یک پرونده، از حامیان این گونه تحریم‌ها به دادگاه‌های بین المللی شکایت می‌کند.

نماینده مردم شهرستان‌های شهرضا، دهاقان، منظریه و گلشن استان اصفهان، با اظهار خوشبینی نسبت به مذاکرات بین المللی و سفر معاون دبیرکل سازمان ملل به ایران که خود یک آمریکایی بوده است، بیان داشت: ملاقات با دیپلمات‌های خارجی با حفظ ارزش‌های انقلابی و اسلامی به نفع ملت و نظام است.

وی با بیان اینکه رفع تعلیق بانک مرکزی در کمیسیون امنیت ملی در حال بررسی است، اظهار داشت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بررسی این پرونده و رایزنی‌های صورت گرفته در تلاش است که این موضوع را حل کند.

حیدرپور در پاسخ به این سوال که ارائه شکایت به دادگاه‌های بین المللی که خود آن‌ها صلاحیتشان از سوی نظام مورد تردید قرار دارد چه نفعی خواهد داشت، گفت: ما باید حقوق خود را به هر قیمتی شده دریافت کنیم و لذا طرح شکایت و طرح مسائلی مانند رفع تحریم‌ها می‌تواند جنبه اطلاع رسانی نیز داشته باشد و کشورهای مستقل به این موضوع واکنش نشان دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر